UWAGA!

Media i kultura w Internecie

Centrum kultury Światowid zaprasza w sobotę 10 marca wszystkich zainteresowanych na konferencję organizowaną z okazji uruchomienia e-Światowid pod hasłem „Media i kultura w Internecie”. Początek o godz. 15.

e-Światowid to Portal Kulturalny Warmii i Mazur, na którym zamieszczane są pliki dźwiękowe i radiowe, czyli Radio eKultura i eKultura TV. Uruchomiony został dzięki dofinansowaniu Unii Europejskiej z Programu Sąsiedztwa Litwa – Polska - obwód kaliningradzki Federacji Rosyjskiej.
     - Konferencja jest organizowana z okazji uruchomienia kulturalnego portalu - mówi Justyna Kozłowska-Dyrla z Wirtualnego Centrum Kultury e-Światowid. - Odbędzie się w Sali Kameralnej kina Światowid. Zaprezentowany zostanie film o e-Światowid, a następnie o konieczności promocji przedsięwzięć kulturalnych i ludzi kultury w Internecie oraz o turystyce kulturalnej jako jednym z filarów promocji Warmii i Mazur mówić będzie wicemarszałek Warmii i Mazur Piotr Żuchowski. Z kolei o możliwościach Internetu jako kanału promocji kultury, sztuki i twórców powie przedstawiciel Ministerstwa Kultury, prawnik, specjalista w zakresie prawa autorskiego Joanna Kluczewska-Strojny. Mariusz Wróbel z Narodowego Centrum Kultury przybliży działania podejmowane w ramach programu PRokultura 2007, jego efektach i oczekiwaniach. Obecny będzie również profesor Marek Sokołowski z UWM w Olsztynie, który mówić będzie o obecności mediów w Internecie ze szczególnym uwzględnieniem nowo powstających gazet, radia i telewizji internetowej. Natomiast Zbigniew Walczyk, Rektor PWSZ w Elblągu przybliży pozycję kultury w Internecie i powie, jak informatycy widzą skuteczność tej formy prezentacji kultury.
     Na konferencji obecni będą także dyrektorzy instytucji kultury z regionu, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz dziennikarze.
     Wstęp na konferencję jest wolny.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama