UWAGA!

Merlin "wyczaruje" promocję

 
Elbląg, Przedmiotem zamówienia jest m.in. promocja obchodów jubileuszu 777-lecia Elbląga
Przedmiotem zamówienia jest m.in. promocja obchodów jubileuszu 777-lecia Elbląga (fot. WS)

Blisko 86 tys. zł - tyle będzie kosztowała promocja wydarzeń kulturalnych, społecznych i sportowych, które będą organizowane w Elblągu do końca roku. Promotorem, w wyniku przetargu, została elbląska Grupa Merlin Andrzej Duszyński, która wykona m.in. banery, billboardy, ulotki, plakaty, a także spoty reklamowe emitowane w mediach elbląskich, ale również w obwodzie kaliningradzkim.

Przedmiotem zamówienia jest realizacja kampanii promocyjnych wydarzeń miejskich 2014 i działań wizerunkowych dotyczących jubileuszu 777-lecia miasta (Dni Elbląga, Festiwal Jazzbląg, Elbląg Za pół ceny - II edycja, Świąteczne Spotkania Elblążan, Sylwester 2014/15). Chęć zrealizowania zadań promocyjnych wyraziły dwie firmy: Althermedia Sp z o.o. SK z Warszawy oraz Grupa Merlin Andrzej Duszyński z Elbląga. Rozbieżność deklarowanej kwoty była znaczna: spółka ze stolicy zaproponowała 133 375,20 zł, zaś elbląska agencja reklamowa - 85 731,00 zł. Ostatecznie wygrała oferta tańsza. Na co konkretnie mają zostać wydane te pieniądze? Otóż m.in. na: wydruk, montaż i ekspozycję reklamy wielkości min. 50 m kw. w ciągach komunikacyjnych na terenie Elbląga, na produkcję i emisje spotu reklamowego na dwóch ekranach ledowych przy głównych ulicach miasta, zapewnienie publikacji artykułu sponsorowanego w jednym z serwisów internetowych obwodu kaliningradzkiego, na wykonanie i emisję baneru reklamowego w dwóch elbląskich serwisach internetowych, druk i dystrybucję setek plakatów na wiatach przystankowych, słupach ogłoszeniowych, na terenie zakładów pracy, instytucji kultury, instytucji publicznych, szkół. Umowa zakłada również reklamowe przygotowanie do ważnych wydarzeń czterech billboardów w: Gronowie i Świętochowie (gmina Braniewo), w Janowie (gmina Elbląg) i Kwietniku (gmina Młynary).
       Plakaty reklamujące Dni Elbląga mają również trafić do gmin i miejscowości położonych przy trasach: Elbląg - Jazowa - Solnica - Nowy Dwór Gdański - Nowy Staw - Malbork - Stare Pole - Jegłownik; Elbląg - Suchacz - Kadyny - Braniewo; Braniewo - Frombork - Milejewo - Elbląg.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • To faktycznie będzie z zakresu czary - mary praca - równie dobrze można by powiedzieć, że będzie to kosztowało 100 zł. - tylko pytanie - konkretnie co? I w jakiej jakości? oraz jaki efekt ma przynieść. ..
 • czyli promocja bedzie po elblasku.
 • Efekt powinien być mierzony ilością osób, do których dotrze przekaz, a nie ilością billbordów i plakatów. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  korka(2014-05-07)
 • Ale się władowali. Wszyscy wiemy, że dobry spot reklamowy kosztuje minimum 8 mln, a oni chcą zrobić wszystko za 86 tyś? Pfffff.
 • Widziałem już bilbord promocyjny. .. .Karskiego przywiezionego z Warszawy w teczce dla Wilka! A z miasta, Jarkowi bliskiego, ilu jest kandydatów? Czy z Kaliningradu mają przyjechać pełne autokary ludzi by zjeść frytki i pizzę za pół ceny a w sylwestra pooglądać 5 minutowe fajerwerki - no dobra 10 minutowe? Aha, zapomniałbym że Spotkania Świąteczne to pierogi za darmo - niech nie zapomną tego zapisać na bilbordach! Trudno mi w tym mieście nie być malkontentem!
 • to zrób coś malkontencie, tylko narzekać
 • Tańsza ale czy znaczy lepsza?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  fifhfh(2014-05-07)
 • To dużo sobie życzą ci co wygrali. Można to wszystko zrobić trochę taniej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  3
  abcabc(2014-05-07)
 • @fifhfh Akurat w tym przypadku tak.
 • to wszystko wirtualne wyliczenie i ciezko sie odniesc, ale tak znaczna róznica wydaje mnie sie dosc znaczna, nie wiem co zrobil merlin do tej pory bo robienie kubków i koszulek i pomoc przy swiecie chleba to nie ta sama liga, no ale powodzenia, i dobrac fachowców.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  4
  albanczyk(2014-05-07)
 • bardzo dobrze, że dano szansę firmie z elbląga; poza tym merlin to bardzo solidna firma, z pomysłem, miałam okazję z nią współpracować. @albanczyk - jak nie wiesz co robią mądralo to nie wypisuj bzdur, lepiej weż ten kubeczek do rączki i napij się kawy; )
 • Zostaną pieniądze w Elblągu, to dobrze.
Reklama