UWAGA!

Miasto mecenasem kultury

Elbląski samorząd sprawuje mecenat nad działalnością kulturalną zarówno w wymiarze indywidualnym, jak i instytucjonalnym. Mecenat ten rozumiany jest jako sprecyzowana polityka mająca na celu tworzenie warunków do rozwijania aktywności indywidualnej i promowanie działalności artystycznej o szczególnej wartości. Przyjmując to założenie, elbląski samorząd pomaga młodym, uzdolnionym artystom pochodzącym z naszego miasta w rozwijaniu ich twórczych umiejętności.

Efektem tych starań było przyznanie w ostatnim czasie Karolinie Nowotczyńskiej, na wniosek prezydenta Elbląga Henryka Słoniny, tytułu „Talent Roku Warmii i Mazur" w konkursie organizowanym przez Fundację Środowisk Twórczych z Olsztyna. Karolina Nowotczyńska otrzymała również Doroczną Nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w dziedzinie twórczości artystycznej.
       Kolejnym sukcesem jest przyznanie Aleksandrze Cieślak i Mikołajowi Wojciechowskiemu - Stypendium Artystycznego Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Dzięki rekomendacji prezydenta miasta, młodzi elblążanie otrzymali na okres pół roku niniejsze stypendium w wysokości 700 zł miesięcznie, na potrzeby związane z dalszym rozwojem artystycznym.
      
       Informacja o stypendystach:
       Mikołaj Wojciechowski, uczeń Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu, jest młodym, uzdolnionym wiolonczelistą, czego dowodem są licznie zdobyte na wielu konkursach nagrody. Jest laureatem m.in.: Ogólnopolskich Konfrontacji Wiolonczelowych - Bydgoszcz 2008 (II miejsce), I Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowyego Konkursu Instrumentów Smyczkowych 2009 (II miejsce) oraz Makroregionalnego Konkursu Uczniów Klas Wiolonczelowych - Warszawa 2005 (I miejsce).
       Mikołaj jest również dwukrotnym laureatem miejskiego programu "Przedwiośnie Talentów" oraz zdobywcą Stypendium Artystycznego Miasta Elbląg, które otrzymał w 2009 roku.
      
       Aleksandra Cieślak - uczennica Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu - to utalentowana gitarzystka, która pomimo młodego wieku jest już laureatką wielu prestiżowych konkursów gitarowych. Otrzymała m.in.: wyróżnienie na XII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gitarowej Trzęsacz 2009, II miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Klas Gitary i Zespołów Gitarowych Szkół Muzycznych I Stopnia Warszawa 2009, a także III miejsce na XVII Międzynarodowych Spotkaniach Gitarowych Sanok 2009.
       Jako dwukrotna laureatka "Przedwiośnia talentów" - Prezydent Elbląga przyznał jej również w 2009 roku Stypendium Artystyczne Miasta Elbląg.
      
UM Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • urząd się chwali, że na ich wniosek dał marszałek. Dobre!
 • Gratuluje laureatom, brawo, a UM za pisanie wniosków na nasze Talenty!!!!!
 • Zmieńcie ten tytuł - mecenasem jest w tym wypadku Fundacja albo Urząd Marszałkowski. Bo dają pieniądze i oni decydują komu dadzą. Miasto jest zaś wnioskodawcą. To dobrze, że się stara o dodatkowe środki i je zdobywa. Miasto ma swoje stypendia i wtedy jest mecenasem. I wtedy tytuł jest na miejscu. W kontekście tej wiadomości tytuł ośmiesza UM i obraża inteligencję czytelników.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  fellini(2010-01-27)
 • Już lepiej napisać "Miasto promotorem kultury
 • Do Felini. Czytaj tekst ze zrozumieniem. Mecenat dotyczy głównej, pierwszej części tekstu-pierwszy akapit czyli tego co miasto robi na rzecz artystów. Efektem tego są nagrody itp.
 • Do anonima oraz autora tego tytułu. Czytam ze zrozumieniem. I dlatego stwierdzam, że że treścią artykułu jest informacja o stypendiach, a wstęp jest deklaracją.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  fellini(2010-01-27)
Reklama