UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Miasto szuka skarbnika

Elbląg, Zbigniew Pater pracował w urzędzie 22 lata
Zbigniew Pater pracował w urzędzie 22 lata (fot. archiwum portEl.pl)

W związku z odejściem na emeryturę Zbigniewa Patera powstał wakat na stanowisku skarbnika miasta. Ratusz ogłosił konkurs i szuka odpowiedniego kandydata, który będzie dzielił miejskie finanse.

Dotychczasowy skarbnik Zbigniew Pater odchodzi na emeryturę po ponad 22 latach pracy w Urzędzie Miejskim w Elblągu. Prezydent ogłosił konkurs na kandydata na to stanowisko. Formuła „konkursu na kandydata” jest konieczna, ponieważ to Rada Miejska ostatecznie decyduje o tym, kto zostanie skarbnikiem.  Może się więc okazać, że kandydatura przedstawiona przez prezydenta nie spotka się z aprobatą radnych. Trzeba jednak zauważyć, że prezydent nie mial obowiązku ogłaszania konkursu, bo prawo tego nie wymaga.
       Skarbnik miasta to jednocześnie główny księgowy miasta. Najważniejszym atutem nowego skarbnika jest więc znajomość realiów finansowych Elbląga.
       Zbigniew Pater rezygnację z pracy w Urzędzie Miejskim złożył już w ubiegłym roku. Wtedy jednak na zmianę na tym stanowisku nie wyrazili zgody radni Prawa i Sprawiedliwości, więc Pater cofnął swoją decyzję. Bez zgody największego klubu radnych nie będzie możliwe powołanie nowego skarbnika. Jak będzie tym razem? Kandydaturę przedstawionego przez komisję konkursową prezydent Witold Wróblewski podda pod głosowanie Rady Miejskiej. Skład komisji konkursowej poznamy w najbliższych dniach. Nowy skarbnik prawdopodobnie rozpocznie pracę na nowym stanowisku od kwietnia tego roku, bo okres wypowiedzenia Zbigniewa Patera mija z końcem marca. Prawdopodobnie na marcowej sesji pod głosowanie radnych zostanie poddana kandydatura nowego zarządcy miejskich finansów.
       Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że zastępca skarbnika Rozalia Grynis zostanie na swoim stanowisku i nie będzie ubiegać się o stanowisko skarbnika.
       Kandydaci mogą się zgłaszać do 16 stycznia. Powinni mieć magisterium z nauk ekonomicznych lub posiadać wpis do rejestru biegłych rewidentów oraz znajomość ustaw regulujących funkcjonowanie samorządu terytorialnego.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama