UWAGA!

Międzynarodowe spotkanie w Kamionku

10 młodych Niemców, 10 Rosjan i tylu samo Polaków spotkało się w Kamionku Wielkim w ramach programu Młodość - Sprawność - Ekologia - Europa. Projekt międzynarodowej współpracy i wymiany młodych ludzi z trzech państw wprowadzają w czyn jego autorzy z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

W programie uczestniczyli Niemcy z organizacji Via Nova Itzehoe, młodzież rosyjska z Domu Dziecka „Dom Europejski” z Czerniachowska oraz wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim.
     Przez sześć dni poznawali się nawzajem - porównywali swoje obyczaje, kulturę i język, szukali podobieństw i różnic. Zajmowali się problemami ekologii, poznawali faunę i florę naszego regionu, badali historię II wojny światowej.
     Myślą przewodnią autorów programu, którzy są pedagogami pracującymi z tzw. trudna młodzieżą, jest poznanie postaw i poglądów podopiecznych a przez to korygowanie programów edukacyjnych i wpływanie na procesy wychowawcze. Młodzi mieli tylko się poznawać, uczyć i bawić.
     Materiał Marty Hajkowicz:
Mira Stankiewicz – Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ciekawe czy pochwalono się rozwalającym się zabytkiem?? Chodziło mi o Kanionek Wielki-zagroda holenderska typu wzdłużnego z podcieniem przy domu z mieszkalnym . Najstarszy z zachowanych(JESZCZE?) przykład budownictwa ludowego na wysoczyźnie Elbląskiej. Zagroda została wzniesiona w roku 1772. Taką informację możemy przeczytać w informatorach turystycznych!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dariusz Babojć(2006-05-29)
 • Panie Dariuszu, co mają wspólnego tego typu spotkania z brakiem wyobraźni, jeżeli nie nazwać tego po imieniu, mrzonkami pewnych osób o ochronie dóbr kultury materialnej w naszym jakże pięknym regionie. Pozdrawiam całą kadrę MOW w Kamiennicy Elbląskiej, tak za moich czasów się to nazywało.
 • dlaczego uczestniczyli w tym czymś Rosjanie? przecież oni nie mieszkają w Europie, o co tu chodzi?
 • I tylko dodam, że to dzięki takim ludziom jak Pan na pamiatkowych mundialowych medalach, zamiast Krakowa, Wawelu czy Malborka wybili dwie gęsi i pastuszka. Haha. (ludzie to narod, a narod to kraj, lub tez jak cie widza tak cie pisza..). fuj!
 • Do na pewno nie Babojć. Mój miły elokwentny zaoczny ekonomisto, proponuję otworzyć na str. 82 książkę Pana Dariusza Bartona PRZEWODNIK KRAJOZNAWCZY „z myszką po Wysoczyźnie Elbląskiej. To takie budynki jak ten i w Łęczu mogą być atrakcją i dodatkiem do pięknego naszego krajobrazu!!!!! A przez takich elokwentnych jak ty i ich pi....nie powstało cudo techniki przynoszące ekonomiczne zyski patrz strona www.port.elblag.pl a co do moich zasług to chjyba jestem za młody , czego nie można powiedzieć o tobie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Koszałek opałek..może być(2006-05-30)
 • Napewno nie Babojć: A czasami to nie tacy jak ty są upamiętnieni na tych medalach?
 • Nie Koszłałek ale Matołek powinienes sie podpisać.:)
 • Brawo dla kadry MOW za zorganizowanie takiej imprezy. Wymaga to wiele zaangażowania, kosztem swojego czasu wolnego. Ale warto robić rzeczy, które przynoszą satysfakcję. Chłopcom z MOW na pewno przyda się kontakt z nowymi, ciekawymi ludzmi. I o to chyba chodziło w tym artykule, żeby dostrzec, że coś się robi. Komentujący przede mną (nie wszyscy) chyba nie zrozumieli zbytnio tego artykułu i piszą "jakieś bzdety" o przyrodzie:)
 • DO F.S a o czym tu piszą? "...Przez sześć dni młodzi będą poznawać siebie nawzajem: obyczaje, kulturę, język - czyli szukać podobieństw i różnic. Zajmą się problemami ekologii, zapoznają się z fauną i florą regionu, zbadają historię II wojny światowej, poznają miasta leżące na Bałtykiem. .." Czytaj uważniej!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dariusz Babojć(2006-05-30)
 • Dziwna dyskusja. Ale mam przekonanie, że na pewno organizatorzy tego spotkania powiedzieli zwłaszcza jego niemieckim uczestnikom, że w tej miejscowości znajdowała się niegdyś filia (tam właśnie gdzieś jest ośrodek wychowawczy) obozu koncentracyjnego w Stutthof.....
Reklama