UWAGA!

Miejsce w areszcie

Elbląg, Miejsce w areszcie

Przed siedzibą Sądu Rejonowego w Elblągu odbyła się pikieta Antyklerykalnej Partii Postępu "Racja".

Pikieta związana była z dzisiejszym posiedzeniem sądu w sprawie byłego biskupa elbląskiego Andrzeja Śliwińskiego. Jak powiedział wiceprzewodniczący Partii, Andrzej Kotłowski, uczestnicy pikiety chcieli zamanifestować sprzeciw wobec specjalnego - ich zdaniem – traktowania przez sąd przedstawicieli Kościoła.
     - Uważamy, że miejsce biskupa jest w elbląskim areszcie śledczym – mówili protestujący.
     W pikiecie wzięło udział 20 członków Partii z Trójmiasta, Olsztyna i Elbląga.
     Sprawa o wykroczenie przeciwko biskupowi, który kilka tygodni temu po pijanemu spowodował wypadek, została przez Sąd Grodzki umorzona, bo Andrzej Śliwiński odpowie za wypadek podczas sprawy karnej.
     
     Zobacz także: "Jednak oskarżenie"
     
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Po co sadzać biskupa do aresztu, najlepiej od razu na krzesło elektryczne. W areszcie mógłby jeszcze zdemoralizować gangsterów, narkotykowych dealerów, alfonsów i handlarzy żywym towarem.(Jeśli takich ściga się i zamyka, bo są wątpliwości.) A całkiem serio, to zastanawiam się skąd ta zajadłość w ściganiu byłego biskupa. Zgadzam się, że wszyscy obywatele powinni być równi wobec prawa, ale czy rzeczywiście konieczne jest zastosowanie aresztu wobec Andrzeja Śliwińskiego? Ciekawe czy taka „Racja” z równym zapałem ścigała by np. wpływowych polityków, prawników, policjantów?
 • Na szczęście Pan Bóg wszystkich KOCHA i Biskupa i tych z partii "Racja".Zamiast wzajemnie się opluwać, może lepiej uśmiechnąć się do kogoś?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Filozof(2003-08-04)
 • ... na przyklad jakies ladnej laseczki? ;) pozdr.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uuu..?(2003-08-04)
 • Pluję na antyklerykałów. Nie potraficie sobie poradzić w życiu i całą waszą winę zrzucacie na duchowieństwo.
 • szeba - masz u mnie pięć ! Chyba wszystkim po trochu temperatura rozum odebrała. TVN, TVP 1 i wiele rozgłosni zajmuje się biskupem. Bez jaj, powinien odpowiadać i tyle, a tu najlepiej jakby go roztrzelano i to publicznie. Jak to się ma do innego znanego do niedawna elblążanina, który w wyniku brawury spowodował wypadek, w którym pod Mławą zgineły dwie osoby ? Jakoś przyschło, a gość dostał 2 lata w ,,zawiasach". I to jest w porządku ? jak porywnywać te dwie sprawy ? , a te dupki chcieliby aby za ten wypadek biskupa najlepiej zlinczować. Troche rozsądku panowie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatroskany(2003-08-04)
 • Prawda jest taka, że bogaci nie idą siedzieć...
 • Prawdę mówiąc było z "RACJI" 38 osób (28 Trójmiasto, 8 Elbląg, 2 Olsztyn). Jak to wygląda gdy prokuratura miast ścigać przestępstwo stara się go tuszować? Kto słyszał o księżach pedofilach ukaranych za swoje bezeceństwa, czy pisalo jakieśpismo o tym? Panuje mur milczenia na ten temat, jedynie tygodnik "Fakty i Mity" ma odwagę to opisywać.Proszę mi powiedzieć , którego przykazania Bożego przestrzegał biskup Śliwiński. Jak ma się jego postępowanie do głoszonego przezeń słowa Bożego? W końcu przychdzi kryska na Matyska. Na wszystkich oszustów i złodziei przyjdzie czas, czy to z lewa czy prawa, czy też środka. Nie walczymy z religią lecz z wynaturzeniami i przestępczością wśród kleru (najbardziej ukryta),jak rownież wśród polityków i różnych "biznesmenów".
 • Partia antyklerykalna - taka wyraźnie jest nazwa partii, a jej ogranem prasowym są "Fakty i mity", jak sami mówicie. Więc tę walkę z "wynaturzeniami i przestępczością /.../ rownież wśród polityków i różnych "biznesmenów", to chyba sobie L.B. dopisał na potrzebę chwili. A "nie walczymy z religią", to raczej mydlenie oczu, żeby nie robić sobie wrogów. Bo tak mimochodem da się upiec dwa w jednym, czyż nie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nie wierząca, w wasze intencje(2003-08-04)
 • Czy to ważne , zeby Biskup był w areszcie, wazne zeby była poprawnie prowadzona spraw w Sądzie i został wydany spawiedliwa wyrok.
 • i tak mu nic nie zrobia
 • Dlaczego nie było pikiety jak była sprawa Leppera, Chojarskiej....dlaczego tylu ludzi z kręgów władzy nie siedzi w pierdlu za sprawy za które każdy z nas by już dwano ogladał świat zza krat. Biskup ..też człowiek powinien być sądzony..skoro nie siedzą inni "czerwoni" to dlaczego chcecie od razu usadzić "czarnego". Nie ma sprwiedliwości i nie będzie póki "komuszydła" są przy korycie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  OBYWATEL(2003-08-04)
 • Panie prezydencie. Czy zatrudnieni u pana ludzie z antyklerykalnej partii byli dziś na urlopie, chorobowym, czy w delegacji? Kiedyś niejaki Malinowski S. napisał książkę o tym jak się znajduje posady dla znajomych i przyjaciół. A jak się dzieli dziś posady? Kto pracuje w Centrum Pomocy i Pracy? Dlaczego tam znalazł pracę? Każdy kij ma dwa końce! Hio, hi, hi...
Reklama