UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
 • Tak nagle zacznie się ruch ciężarowy, po co?? I dokąd?? Będą wozić. Jak tam dalej droga na Kępę rybacką a więc do 7ki ma ograniczoną nośność, w Batorowie to ptaki zawracają. Jak ktoś pisał zlikwidować most pontonowy i niech "bujają"się do 7ki, wtedy będzie płacz, że jednak chcą ten most, a "władza"pozostawiła ich samym sobie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Tomasz85(2021-04-12)
 • @Tomasz85 - Tomasz chyba chodzi o to, że mieszkańcy chyba ta większość minus te 25 osoby protestujących, będą wozić uprawy zebrane z pół przez nówy most. Do tej pory jeździli przez Bielnik do Elbląga, robiqc olbrzymie koło, bo most w Nowakowie ma 15T. Protestujacy maja, akurat domy przy nowoprojektuwanej. Nie wiem jak to oceniać, ale warto napisać wprost o co chodzi a nie pisać o jakich mitycznych tirach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  Ferdek.Schichau(2021-04-12)
 • @Ferdek.Schichau - No z tekstu wynika jak by otwarcie tego mostu, było początkiem między narodowej trasy aut ciężarowych i ruch by był ogromny przez 24h/dobę. Z doświadczenia wiem, że ruch na dk 22,dość strategicznej jeśli chodzi o ruch aut ciężarowych, wcale nie jest uciążliwy. Ale w mieście Elbląg i w gminie Elbląg cywilizacyjny rozwój to zło. .. tu mityczne TIRy, na Zatorzu zaś samolot przeszkadza, w porcie nie mogą się dogadać o pogłębienie, w stronę Dąbrowy schronisko przeszkadza, na Agrykola nowa ścieżka wadzi, a w całym mieście prezydent przeszkadza spokojnemu rozwojowi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  MaxKolanko(2021-04-12)
 • @Ferdek.Schichau - No i tu się akurat z Tobą zgodzę, że chodzi o wywóz płodów rolnych. Tyle, że czasy sie zmieniły i teraz np. chociażby buraki cukrowe sa kontraktowane i nie są już zbierane i wywożone przez rolników a odbierane przez firmy zewnętrzne i wywożone tirami do cukrowni. Tak samo są firmy, które zajmują się skupem zboż i tez wywożą to tirami. Transport nawozów też odbywa się tirami. Transport drzewa do lokalnego producenta kołków meblowych też odbywa się tirami. Po za tym współczesny sprzęt rolniczy jest tak duży i ciężki, że jak przejeżdża koło domu to w domu szklanki się trzęsą. To nie są już czasy "ciapków". Obecnie cały ten transport puszczany jest przez Bielnik Drugi i Kępę Rybacką. To tego dojdzie jeszcze miejski autobus który teraz staje przed mostem, a jak powstanie nowy most będzie dojeżdżał do szkoły w Nowakowie. Więc ruch na pewno będzie większy dla tych mieszkańców jak obecnie.
 • RobertKoliński @Ferdek.Schichau - Dokładnie o to chodzi, czyli o pojazdy transportujące płody rolne i np. nawozy, które dziś najczęściej łamią prawo i zasady bezpieczeństwa wożąc to wszystko mostem kawałek dalej, który rzeczywiście ma nośność tylko 15t. Na konkurencyjnym portalu jest dużo lepszy i znacznie więcej wyjaśniający artykuł w tej kwestii, autorstwa jednego z zainteresowanych mieszkańców. Kwestię oceny na razie również pozostawiam nierozstrzygniętą, dopóki nie przejrzę reszty obiecanych dokumentów w tej sprawie;
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  RobertKoliński(2021-04-12)
 • Warto wziac pod uwage wszystkie argumenty za i przeciw budowei i zoabczyc co wyjdzie. Dzis te pojazdy z plodami rolnymi, bo tu doszlismy do zgody, ze to sa te "tiry"jezdza przez bielnik do Elblaga, czy przez most na Nogacie i Kepki w kierunku NDGD. Ci wszyscy mieszkancy, ktorym pod oknami przeciez jezdza te "tiry"rowniez maja prawo protestowac, ze drogi sa niszczone ze halas. Z drugiej strony Ci wszyscu ludzie i z Nowakowa i okolic zamiast robic kolo beda miec krotsza trase do Elblaga, a dzieci blizej do przystanku, byc moze powstanie kolejny przsytanek jak Nowakowo II? Do tego zwiekszy sie bezpieczenstwo w trakcie ewetualnej powodzi, bo na most ine bedzie miala wplywu wysoka woda. Protestujacy chca przesuni9ecia mosty w okolice oczysczalni. Tylko kto zaplaci za te kilka km drogi, ktorej koszt za km to okolo 1.5mln zl! Kto to sfinansuje, gmina Elblag? Kto ma racje 25 osob protestujacych, czy pozostale 365 plus okoliczni mieszkancy wyspy Nowakowskiej?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  Ferdek.Schichau(2021-04-13)
 • @Ferdek.Schichau - Budowa mostu i modernizacja rzeki oczywiście przyniesie same korzyści dla mieszkańców. W końcu będzie normalny most, autobus dojezdzający dalej, nie tylko do mostu. Skróci się trasa dla tych "tirow"co już ustaliliśmy. Poszerzenie i zwężenie rzeki w zależności od odcina będzie się wiązała z umocnieniem i wyrównanie terenu przy rzece, co poprawi walor krajobrazowy. Tu na wyspie reszta jest za lub nie ma zdania. Te 25 osób po prostu żyło na uboczu i nie przywykli do ruchu samochodów przed ich domami. Ludzie boją się zmian więc jest to naturalna reakcja, do tego dodać wywlaszczania gruntów i mamy protest. Wszyscy już jesteśmy po odesłaniu pism tzw. Protokołów inwentaryzacyjnych, czyli, że przyjęliśmy do wiadomości zajęć czasowych lub wywlaszczeniowych do wiadomości. Teraz następuje proces automatycznego wyliczania odszkodowań w zależności kto jak ucierpi. Budowa ruszy na dniach. Tu już nie ma co myśleć o zmianach lokalizacji. Pracownicy Budimexu już jeżdżą robią jakieś pomiary, latają drony itd. To jest protest dla protestu on nic już nie zmieni. Pozdrawiam Michał G
 • @RobertKoliński - a kim ty jesteś zeby wydawac jakiekolwiek opinie? kolinski, zejdz na ziemie, to najwyżej bezdomnym na ulicy możesz przedstawiac bo z normalnych luzi nikt cie nie słucha i nei bierze powaznie
Reklama