UWAGA!

Mieszkańcy ocenią strategię województwa

Specjaliści z zakresu polityki regionalnej zakończyli prace nad aktualizacją Strategii rozwoju społeczno-gospodarczego województwa warmińsko-mazurskiego, która przyjęta była w 2005 roku. Podczas wtorkowego posiedzenia zarząd województwa przyjął projekt dokumentu. Wkrótce uwagi do zapisów zaktualizowanej strategii będą mogli wnosić mieszkańcy regionu. Konsultacje społeczne ruszają w czwartek (24 stycznia) i potrwają do 27 lutego.

W składzie zespołu zajmującego się opracowaniem dokumentu znaleźli się przedstawiciele świata nauki, biznesu, organizacji pozarządowych oraz administracji rządowej i samorządowej.
       W projekcie czytamy: Aspiracje władz samorządowych i mieszkańców województwa sięgające 2025 r. zawierają się w krótkim, lecz wiele znaczącym haśle: Warmia i Mazury regionem, w którym warto żyć, niezależnie od wieku, wykształcenia, stanu posiadania, pochodzenia, miejsca zamieszkania czy płci.
       - Naszymi celami w długookresowej perspektywie są konkurencyjna gospodarka, otwarte i wykształcone społeczeństwo oraz nowoczesna sieć transportowa i internetowa – komentuje marszałek Jacek Protas. Dobra strategia ma też niebagatelne znaczenie dla skutecznego wykorzystania funduszy europejskich, będzie ona bowiem podstawą opracowania Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020
       Projekt dokumentu wraz z formularzem konsultacyjnym jest dostępny na stronie www.strategia2025.warmia.mazury.pl w zakładce konsultacje społeczne. Mieszkańcy regionu swoje opinie będą mogli przesyłać drogą elektroniczną na adres strategia2025@warmia.mazury.pl bądź pocztą tradycyjną na adres Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie (ul. Kościuszki 83, 10-552 Olsztyn).
      
       W pierwszej połowie lutego odbędą się także spotkania konsultacyjne w Elblągu, Ełku i Olsztynie.
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama