UWAGA!

Mikołajki z Golec uOrkiestra

6 grudnia małych podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Elblągu w świąteczny nastrój wprowadzi Golec uOrkiestra. Na placu Kazimierza Jagiellończyka odbędzie się również Piknik ze Świętym Mikołajem, który wszystkie dzieci obdaruje prezentami. Organizatorami imprezy są MOPS, elbląski salon EMPIK i Teatr Dramatyczny.

Mikołajkowa zabawa dla dzieci i kolędowanie z Golec uOrkiestra odbędzie się w Teatrze Dramatycznym w Elblągu.
     - W zabawie będzie uczestniczyć ok. 600 dzieci uczęszczających do świetlic socjoterapeutycznych, środowiskowych, ośrodków kuratorskich, Ośrodka Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży oraz wytypowanych dzieci z ośrodków szkolno-wychowawczych i z rodzin korzystających z zasobów pomocy społecznej - wyjaśnia Zenona Ćwiklińska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Elblągu. - Z powodu tak licznej grupy, która przyjdzie przecież z opiekunami - nie zabraknie również przedstawicieli władz miasta i MOPS - odbędą się dwa koncerty Golec uOrkiestra, o godz. 14:00 i 15:30.
     O godz. 16:30 na Placu Kazimierza Jagiellończyka rozpocznie się Piknik ze Św. Mikołajem, który rozpoczęty zostanie występem orkiestry garnizonowej. Dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta przewidziano wiele innych atrakcji, takich jak spektakl dziecięcy wystawiony przez Teatr Dramatyczny, występ orkiestry i chóru szkoły muzycznej czy jasełka w wykonaniu dzieci ze Studia Teatru i Piosenki działającego przy Fundacji "Pro-Scholam". Dzieci będą mogły uczestniczyć w grach, konkursach i zabawach.
     - Podczas pikniku rozdane zostaną paczki ufundowane przez miasto - mówi Zenona Ćwiklińska. - Otrzymają je dzieci z rodzin najuboższych, objętych pomocą MOPS.
     O godz. 20:30 na scenie teatru ponownie wystąpi zespół Golec uOrkiestra. Po koncercie odbędzie się aukcja pięciu płyt tego folkowego zespołu. Dochód z aukcji zostanie przekazany na specjalne konto MOPS "Radość Dzieciom". Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na zakup paczek świątecznych dla dzieci z najuboższych elbląskich rodzin.
     Patronat nad imprezą objął prezydent Elbląga Henryk Słonina.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama