UWAGA!

Milion wejść

Strona domowa miasta Elbląga odnotowała niedawno pierwszy milion wejść.

“Zapraszamy do zamieszczania wypowiedzi na temat tego, co lub kto nas w Elblągu cieszy, denerwuje, przeszkadza, zaskakuje, wkurza, irytuje, zachwyca, dołuje, oburza, frustruje. Komunikacja, służba zdrowia, administracja, policja, służby miejskie, telekomunikacja, media, ośrodki kultury, poczta, miejscy architekci i budowniczowie czekają na Twoją konstruktywną krytykę, genialne pomysły i niezastąpione rady. Gwarantujemy, że nikt Cię nie wysłucha, ale będziesz mógł zasnąć w poczuciu, że nie przepuściłeś okazji żeby naprawić świat, a przynajmniej tę jego cząstkę, w której na co dzień mieszkamy” - od pięciu lat zdanie to wita internautów, którzy odwiedzają Hyde Park na domowej stronie miasta Elbląga. Strona ta odnotowała niedawno pierwszy milion wejść. Stanowi ona siostrzaną witrynę portElu i podobnie jak on administrowana jest przez Biuro Usług Informatycznych Softel. Strona elbląska obecna jest w sieci od 1997 roku. Koszty jej utrzymania pokrywane są przez cały czas przez SOFTEL.
     - Na początku na stronie znajdowało się parę ogólnych informacji na temat miasta, trochę historii, ważniejsze numery telefonów, ogłoszenia z bezpośrednią możliwością ich zamieszczania i kalendarium imprez. No, i oczywiście Hyde Park – wspomina Włodek Gęsicki, szef Softelu.
     Niedługo później na www.elblag.pl pojawił się katalog firm, informacje o miastach partnerskich, przetargach, a w końcu także interaktywna mapa miasta czy linki elblążan. Z czasem przybywało informacji i... odwiedzin.
     - Uruchamiając domową stronę Elbląga myśleliśmy – mówiąc górnolotnie – o tym, aby zrobić coś dla miasta. Chociaż wiązało się z tym oczywiście także wzmocnienie prestiżu i budowanie wizerunku firmy – opowiada szef Softelu.
     Od początku znakiem rozpoznawczym strony jest akwarela elbląskiego artysty malarza Zbyszka Opalewskiego, przedstawiajaca panoramę starego Elblaga.
     
     ***
     
     Firma Softel powstała w 1985 roku. Początkowo zajmowała się wyłącznie opracowywaniem i wdrażaniem oprogramowania dla urzędów i służby zdrowia. W 1996 roku rozszerzyła działalność o branżę internetową. Od 1 stycznia 2001 roku Softel jest również wydawcą Elbląskiej Gazety Internetowej “portEl”.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama