UWAGA!

Miliony na kulturę i turystykę

Ponad 27 milionów złotych trafi do gmin i powiatów Warmii i Mazur oraz do Teatru im. Stefana Jaracza, Warmińsko-Mazurskiej Organizacji Turystycznej w Olsztynie i Stowarzyszenia Jantar z Elbląga – zadecydował Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Ponad połowa dofinansowania zostanie przeznaczona na kampanię promocji turystycznej Warmii i Mazur.

Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz samorządy lokalne i instytucje kulturalne podpisali umowy 30 grudnia 2009 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie. Wszystkie projekty otrzymały wsparcie z osi priorytetowej „Turystyka”.
       - Turystyka to jedna z najważniejszych gałęzi gospodarki w naszym regionie, dlatego tak ważne jest inwestowanie w jej rozwój – mówi Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. – Wsparcie otrzymały m.in. Olsztyn, gdzie powstanie ciąg ścieżek rowerowych, łączących Jezioro Długie, Las Miejski oraz Stare Miasta czy Giżycko, które przeznaczy pieniądze na kampanię promocyjną Wielkich Jezior Mazurskich „Kurs na Giżycko – wróćmy na jeziora”.
       Wartość projektów, które realizują cel operacyjny „Strategii Rozwoju Społeczno-gospodarczego woj. warmińsko-mazurskiego do roku 2020" to 50 mln zł.
       ***
       Projekt „Taniec Mistrzami…” Stowarzyszenia Jantar zakłada wypromowanie atrakcyjnego produktu turystycznego na Warmii i Mazurach - międzynarodowego festiwalu tańca, który stanowi taneczna wizytówkę naszego województwa zarówno w kraju, jak i za granica.
       „W ramach projektu planujemy zorganizować zakrojona na szeroka skale kampanie promocyjna festiwalu oraz zorganizować w Elblągu międzynarodowy festiwal tańca, który stanie się w ten sposób modelowym przykładem tanecznego produktu turystycznego Warmii i Mazur – czytamy w dokumencie. - Uczestnikami projektu będą tancerze z kilkudziesięciu klubów z Polski i z zagranicy, trenerzy i instruktorzy, sędziowie, dziennikarze, przedsiębiorcy, menadżerowie, pracownicy jednostek kultury i organizacji pozarządowych, mistrzowie fotografii, fryzjerstwa i wizażu z kilkunastu państw europejskich oraz międzynarodowa publiczność.
       Do udziału w programie zaprosimy również środowisko osób niepełnosprawnych, tańczących na wózkach inwalidzkich, dzięki czemu pokażemy społeczeństwu, ze taniec jest doskonałym sposobem na przezwyciężenie własnych niedoskonałości i ułomności oraz może być narzędziem integracji, a nawet rehabilitacji, osób niepełnosprawnych ruchowo.”
      
Gabinet Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • KULTURA !!!! w morde być musi ! o !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  JASNOŚĆ niezalogowany(2009-12-31)
 • taniec--tez mi atrakcja turystyczna; (((((
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  SNOBBBB:(2009-12-31)
 • Turystyka i kultura - tz groch z kapustą. Albo jedno, albo drugie. A poza tym w zestawieniu z Mazurami i ich otoczeniem perspektywa jakichkolwiek funduszy dla Elbląga, Zalewu, Kanału Elbląskiego, Wysoczyzny. .. .. jest iluzoryczna. Taniec z Mistrzami to dość niewybredna rozrywka i na pewno nie ma nic wspólnego z turystyką i rekreacją, które to są jedynym godnym kierunkiem rozwoju naszych najbliższych terenów. Za rok na ratuszu - powtórka z rozrywki - znaczy się - programowa klapa wyżej wspomnianych dziedzin - poza percepcją "animatorów" naszej rzeczywistości. Wieś tańczy i śpiewa - natomiast w nieustającym rozkwicie. Miernota góra - ale to już znamy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MiejscowyAborygen(2009-12-31)
 • tak to jest--ucztuja a psy resztki jedza--olsztyn na turystyke a glupi elblag zatanczy pod stolem!!!!! sprzedal nas dawno temu niejaki dziewaltowski z kolesiami za wesole zycie wlasne w warszawce --wszak apetyt mial na unie--ale nie wyszlo-- coz teraz prezydenckim stolkiem nie pogardzi w elblazkowie!!!!
 • Moim zdaniem może być taka imprezka wielkim buuuum, a ten taniec inwalidów w wózkach-to nie reklama-to straszny widok-lepiej niech odpoczywają-. Inwalidom wyzdrowienia życzmy lepiej. Reklamować powinniśmy nasze zabytki, naszą gościnność, rękodzieło itp. A NASZĄ MĄDRĄ I PIĘKNĄ MŁODZIEŻ TEŻ NALEŻY ZAREKLAMOWAĆ. Miłego dnia 1-gość-zi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nie nie(2010-01-01)
 • Nie mam nic przeciwko tańcom, Elbląg ma osiągnięcia na tym polu, więc jak najbardziej może to być podstawą do "zbudowania produktu turystycznego" (co za ohyda językowo-biurokratyczna; )) Boję się tylko, że na pomyśle się skończy, bo nie mam złudzeń co do naszego biura promocji miasta. A samo stowarztszenie nie ma szans na skuteczne wypromowanie projektu i utrzymanie go w kalendarzu imprez oraz ściagniecie tych tłumów. To zresztą wymaga kompleksowych działań wielu podmiotów, strategicznego planowania na lata i zaplecza turystycznego. Tak mi się nie wiem czemu nasunęło, że w Polsce niezłą tradycję ma taniec. .. chocholi; )
 • Dla mnie to wyrzucone pieniadze, szanujmy, też te z Unii, a tak nie jest, te 50 mln nie stworzy nowych miejsc pracy.
Reklama