UWAGA!

Minął rok. Policyjne statystyki

 
Elbląg, W odprawie uczestniczyli policjanci, prokuratorzy oraz samorządowcy
W odprawie uczestniczyli policjanci, prokuratorzy oraz samorządowcy (fot. KMP Elbląg)

W piątek (25 stycznia) w auli Komendy Miejskiej Policji w Elblągu odbyła się odprawa podsumowująca rok 2012. Uczestniczyli w niej m.in. mł. insp. Andrzej Zielonka, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji, wicestarosta Maciej Romanowski oraz Tomasz Lewandowski, wiceprezydent Elbląga.

Rok 2012 był dla Policji rokiem szczególnym z uwagi na odbywające się Mistrzostwa Euro 2012, organizację i zabezpieczenie Strefy Kibica, a także wojewódzkie obchody Święta Policji, które to w lipcu 2012 roku odbywały się właśnie w naszym mieście. Dla samej komendy najważniejszym wydarzeniem 2012 roku było nadanie jednostce nowego sztandaru.
      
       Wykrywalność, interwencje, wypadki
       W 2012 roku wszczętych było 4596 spraw dotyczących przestępstw o charakterze kryminalnym (3294), gospodarczym (644) narkotykowym (115) oraz w innych kategoriach (543). Wykrywalność przestępstw ogółem wynosi w Elblągu 78,2 procent.
       Policjanci interweniujący zatrzymali na gorącym uczynku w 2012 roku 1020 sprawców przestępstw. Policja wzywana była na interwencje w ciągu całego roku ponad 21 tysięcy razy. Funkcjonariusze z ruchu drogowego w minionym roku sprawdzili trzeźwość ponad 20 tysięcy kierowców.
       W 2012 roku na naszym terenie miały miejsce 202 wypadki drogowe, w których rannych zostało 260 osób a 11 zginęło. Jest to najmniejsza liczba ofiar śmiertelnych od co najmniej 10 lat.
       Jeżeli chodzi o wykrywalność przestępstw z siedmiu podstawowych kategorii: kradzież rzeczy cudzej (71,8 proc.), kradzież samochodu (28 proc.), kradzież z włamaniem (61,5 proc.), rozboje (82,5 proc.), uszczerbek na zdrowiu (90,1 proc.), bójki i pobicia (96,4 proc.) oraz zniszczenie mienia (51,9 proc.). W tych kategoriach KMP Elbląg uzyskało 66,8 procentową wykrywalność przestępstw. To wynik lepszy od uzyskanego w roku ubiegłym o blisko 5 procent.
      
       Prewencja kryminalna
       Funkcjonariusze wydziału prewencji kryminalnej oraz policjanci dzielnicowi w 2012 roku przeprowadzili łącznie 1622 spotkania, w których wzięło udział około 30 tys. uczestników. Do projektów realizowanych w ten sposób należy zaliczyć m.in. edukację o bezpieczeństwie w ruchu drogowym realizowaną wspólnie z WORD, program „Bezpieczny Stadion”, „Bezpieczny Senior”, a także „Spotkania w Teatrze” i cieszący się dużym zainteresowaniem Program „Bezpieczne Przestrzenie” realizowany wspólnie ze spółdzielniami mieszkaniowymi oraz klasą mundurową Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • ciekawe ile % z tej wykrywalności to przyklepywanie zatrzymanym słupom, żenada.
 • obłuda i na siłe poprawa wizerunku
 • A Wam zawsze źle - choćby mieli stuprocentową wykrywalność to byście wygłaszali swoje durne gadki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_84370(2013-01-25)
 • Czytelnik a ja mam gatki kolorowe i co ty na to gołowąsie?
 • Jak za komuny statystyki przemowy jacy byliśmy sprawni, szybcy, skuteczni itp czyli jak co roku blebleblenble widać nic się nie zmienia od lat panowania systemu który mówił że wszystko jest dobrze pięknie a w rzeczywistości było bardzo odwrotnie heheheheheh więc po co te spotkania?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obrońca kóz(2013-01-27)
 • Statystyki wzrosły pewnei dlatego że ponad 30 tys siedziacych w więzieniach to rowerzyści po piwku, przecież wiadomo że nie siędza mafiozi tylko ci których nie stac na papuge dobrego.
 • jak co roku PROPAGANDA sukcesu jak się niewiele robiło to przynajmniej trzeba soczyście mówić o pracy, a gdzie grzesio rozchorował się jak usłyszał ile głosów zebrała grupa referendalna?
Reklama