UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Mity dotyczące ocieplenia poddasza pianką poliuretanową

 

Zanim coś stanie się popularnym rozwiązaniem, początkowo wszelkie innowacje spotykają się z nieufnością i powątpiewaniami. Nie inaczej sytuacja wygląda w branży budowlanej, zwłaszcza w kwestii ocieplania domów. Choć pianka PUR zyskuje zwolenników, wciąż  jeszcze spotkać się można z licznymi mitami na jej temat.

Czym warto ocieplić poddasze?

Na rynku budowlanym możesz znaleźć wiele materiałów termoizolacyjnych o wysokiej skuteczności. Jednym z nich jest pianka poliuretanowa o doskonałych właściwościach – jest niezwykle trwała i wytrzymała. Ociepli Twój dom na długie lata i nie zmieni swojego pierwotnego stanu.

Do ocieplenia poddasza betonowego polecana jest pianka zamkniętokomókowa, np. Purios H – hydroizolacyjny produkt o dużej wytrzymałości na uszkodzenia. Z kolei do poddasza drewnianego najlepiej nadaje się pianka otwarokomórkowa, np. Purios E, która oprócz właściwości termoizolacyjnych posiada cechy izolatora akustycznego. Mimo licznych zalet ocieplanie poddasza pianką nadal owiane jest nutą tajemniczości. Wciąż powszechne są pewne mity i nieprawdziwe informacje na temat tej nowoczesnej metody termoizolacji.

 

 

Jakie są główne mity ocieplenia poddasz pianką?

Największym mitem ocieplania pianką poliuretanową jest zagrożenie gniciem powierzchni drewnianej. Fakt jest jednak taki, że gnić może jedynie drewno wilgotne. Doświadczeni pracownicy i monterzy nie wykonają pracy, jeśli wilgotność podłoża jest większa niż dopuszczalna wartość dla danego materiału, suche części drewna nie są natomiast poddawane procesowi gnicia. Co więcej, ocieplanie pianką poliuretanową zabezpieczy je przed powstawaniem pleśni i grzybów.

Kolejnym mitem dotyczącym ocieplania pianką poliuretanową jest stwierdzenie, że warstwa izolacyjna jest nienasiąkliwa. W przypadku pianki otwartokomórkowej tak nie jest, lecz nie można rozpatrywać tej właściwości jako wady. Dzięki paroprzepuszczalności przegrody budowlane utrzymane są w optymalnym stanie, tak samo, jak i mikroklimat w pomieszczeniach.

Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową określane jest jako mniej trwałe niż inne metody termoizolacji. To nieprawda – niemal 30-letnia gwarancja producencka daje pewność niezmienności właściwości pianki. Termoizolacja nie kurczy się, nie kruszy i nie odpada. Jest także odporna chemicznie na środki organiczne przez długie lata. Mimo upływu lat nadal stanowi doskonały materiał izolacyjny i niezmiennie chroni dom przed utratą ciepła. Nie musisz więc obawiać się, że po kilku latach ocieplenie straci swoje właściwości.

Dużym mitem ocieplania jest stwierdzenie, że pianka jest szkodliwa dla zdrowia. Prawdą jest, że po całkowitym stężeniu i wywietrzeniu domu termoizolacja jest całkowicie obojętna dla środowiska i zdrowia organizmów żywych. Co więcej, polecana jest do ocieplania domów alergików, gdyż nie pyli się i nie wydziela żadnego zapachu.

Ocieplanie pianką poliuretanową określane jest jako metoda droższa od alternatywnie stosowanych na polskim rynku metod. Choć ostateczna cena zależy od wielkości powierzchni ocieplanej i poziomu jej skomplikowania, inwestycja zwraca się bardzo szybko. Cena implementacji ocieplenia pianą pur aktualnie jest porównywalna z innymi metodami izolacji. Rachunki za ogrzewanie maleją w błyskawicznym tempie, a produkt w niezmienionym stanie służy przez długie lata. W ostatecznym rozrachunku przekonasz się, że termoizolacja pianką to najlepszy wybór dla każdego właściciela domu jednorodzinnego (i nie tylko!).

Dowiedz się więcej na temat ocieplenia poddasza pianką poliuretanową na blogu: https://purios.com/blog/ocieplanie-poddasza-pianka-poliuretanowa-otwartokomorkowa-czyli-innowacyjna-termoizolacja

 

Dlaczego powstaje tyle mitów odnośnie ocieplania poddasza pianką?

Ocieplanie poddasza pianką poliuretanową to w dalszym ciągu nowość. Innowacyjne rozwiązania zawsze spotykają się z nieufnością i należy się do nich przyzwyczaić. Wystarczy, że zaznajomisz się z informacjami na jej temat, a przekonasz się, że to najlepsze rozwiązanie w kwestii termoizolacji.

 

----- materiał płatny ----

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl