UWAGA!

Młodzi radzą

Dziś w Elblągu odbywa się druga już sesja Młodzieżowej Rady Miasta. To właściwie pierwsze robocze posiedzenie młodych radnych.

W Radzie zasiada 25 osób - po jednej z każdej szkoły. Po raz pierwszy radni spotkali się w ubiegłym miesiącu. Wtedy wybrali przewodniczącego, którym został Krzysztof Szczucki, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu oraz pomysłodawca utworzenia Rady.
     Dziś młodzi radni powołują komisje Rady oraz decydują o tym, czy nawiążą współpracę z samorządami elbląskich szkół oraz organizacjami pracującymi na rzecz młodzieży. Spotkają się także z przedstawicielem Młodzieżowej Rady Miasta z Ostródy.
     Przypomnijmy, że radni MRM zostali wyłonieni we wrześniu i październiku w wyborach, które odbyły się w elbląskich szkołach ponadgimnazjalnych.
OP

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • To nic dziwnego, ze w wyborach do MRM w ILO byl tylko jeden kandydat. Przeciez pomyslodawca tej szczytnej idei musi byc w Radzie :/
 • Moim zdaniem wyniklo to z tego, ze nikomu innemu sie po prostu nie chcialo... Powodzenia Krzysiek!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  blados(2003-11-13)
 • Jak sie wszyscy dowiedzieli o wyborach z plakatow, na 2 dni przed glosowaniem to niby jak mieli sie zglosic kandydaci?
 • Chciałabym sprostować artykuł. W Radzie zasiadają 23 osoby (m.in. ja do nich należę). Poza tym są to uczniowie szkół zarówno gimnazjalnych (9 osób) jak i ponadgimnazjalnych (14 osób).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  monika(2003-11-13)
 • a poza tym... jak mileli sie zglosic? wlasciwie to tylko potwierdza, ze selekcja byla dobra, gdyz kandydaci musieli szybko podjac dzialanie. co w rezultacie utwierdza nas to w przekonaniu, iz w Radzie znajduja sie odpowiedni ludzie. zdecydowani i sklonni do szybkiej reakcji, pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  monika(2003-11-14)
Reklama