UWAGA!

Mniejsze opłaty za ogródki przed lokalami

 Elbląg, Mniejsze opłaty za ogródki przed lokalami

W ramach pomocy w czasie epidemii elbląskim przedsiębiorcom z branży restauracyjnej, prezydent Elbląga podjął decyzję o obniżeniu opłat za zajęcie pasa drogowego na potrzeby organizacji ogródków sezonowych przed lokalami gastronomicznymi.

W sytuacji zagrożenia rozprzestrzenianiem się koronawirusa i zgodnie z wytycznymi epidemiologicznymi konieczne jest zachowanie bezpiecznych odstępów między osobami korzystającymi z ogródków sezonowych przed lokalami gastronomicznymi. Oznacza to, że ogródki powinny mieć większą przestrzeń pomiędzy stolikami, co wiąże się z innym ich rozmieszczeniem niż w poprzednich sezonach.

Dotychczas opłata za ogródek przed lokalem była obliczana za całą zajętą powierzchnię, zarówno tę pod stolikami, jak i pomiędzy nimi. Obniżenie opłat możliwe jest dzięki zmianie sposobu ich naliczania.

Opłata za przestrzeń pomiędzy stolikami będzie naliczana na podstawie symbolicznej stawki wynoszącej 1 grosz za metr kwadratowy za dzień. Natomiast stawka za przestrzeń pod stolikami, tak jak w poprzednich sezonach, wynosi od 30 do 80 groszy za metr kwadratowy za dzień (w zależności od kategorii drogi).

Zgodę na zajęcie pasa należy kierować do Departamentu Zarząd Dróg UM, pozostawiając wniosek w holu budynku głównego Urzędu Miejskiego przy ul. Łączności 1

DRUK WNIOSKU W ZAŁĄCZENIU

Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe UM w Elblągu

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama