UWAGA!

Monitoring na pokaz

Elbląg, Monitoring na pokaz

Elbląska policja gościła na dwudniowych Targach Infrastruktury w Warszawie. Zaprezentowała działający od dwóch lat miejski system monitoringu wizyjnego.

Elbląscy policjanci pojechali do stolicy na zaproszenie Komendy Głównej Policji. Podczas prezentacji multimedialnej pokazali, jak działają kamery zainstalowane na głównych skrzyżowaniach w mieście i czemu one służą.
     - Pokazaliśmy kamery i miejsca ich umieszczenia - powiedział aspirant sztabowy Wiesław Detmer, zastępca Naczelnika Sekcji Prewencji elbląskiej policji. - Mamy też nagrane dwie krótkie sekwencje obrazujące wypadek, gdzie samochód potrąca pieszego oraz ujęcia, gdy młody człowiek niszczy budkę telefoniczną. To znacznie ułatwia nam pracę i umożliwia szybszą interwncję.
     Cztery kamery wizyjne zostały zainstalowane w Elblągu w maju 2001 roku. Obraz z kamer jest cały czas kontrolowany przez pracowników Centrum Monitoringu, mieszczącego się w budynku Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Tylko od stycznia tego roku do września, elbląscy policjanci zarejestrowali dzięki kamerom aż 421 różnych zdarzeń drogowych, wykroczeń i przestępstw. W planach elbląskiej policji jest zainstalowanie do końca roku jeszcze dziesięciu kamer, które zostaną umieszczone na innych skrzyżowaniach oraz na Placu Dworcowym i Placu Solidarności.
     - Obecność tych kamer działa również prewencyjnie - dodał Wiesław Detmer.
     Wprowadzany w mieście system monitoringu finansuje Urząd Miejski w Elblągu.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Jestem ciekaw, czy panowie od monitoringu widzą, jak przed remontowanym skrzyżowaniem Dąbka z Piłsudskiego co kilkanaście sekund superkierowcy wymuszają pierwszeństwo wciskając się pomiędzy samochody jadące prawym pasem parę metrów przed szlabanem? Gdy kolejka "frajerów" sięga Pionierskiej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Lewaprawa(2003-10-09)
 • niestety nie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kierowca(2003-10-09)
 • Dlatego są problemy na krzyżówce Dąbka i Piłusudskiego bo jakiś idiota żle rozmieścił przystanki tramwajowe.Wystarczyło je przesunąć za skrzyżowanie i byłyby dwa pasy ruchu i pas kierunkowy do skrętu.
 • Zamiast drogiego i absolutnie nieskutecznego wobec superkierowców monitoringu ,zapraszam wzorem innych krajów na Zachodzie i Wschodzie naszą policję na ulice. Zaparkowanie kilku aut policyjnych przy kilku najważniejszych skrzyżowaniach dałoby więcej efektu . dla superkierowców trzeba niestety sprowadzać funkcjonariuszy z innych miast , chociażby 1x tygodniu.
Reklama