UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Most w remoncie. Będą utrudnienia w ruchu

 
Elbląg, Most w remoncie. Będą utrudnienia w ruchu
fot. arch. portEl

We wtorek (12 czerwca) Skanska rozpocznie remont mostu przez rzekę Elbląg zlokalizowanego w ciągu Al. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Remont nie spowoduje większych utrudnień, ale kierowcy powinni przygotować się na zmiany w organizacji ruchu.

Zakres robót obejmować będzie: wymianę zużytej nawierzchni asfaltowej na mierzącym 82 metrów moście oraz dojazdach do niego, remont dylatacji bitumicznych, wykonanie nowej nawierzchni żywicznej chodników, renowację stalowych poręczy oraz naprawę lamp oświetleniowych.
       - Mimo dużego zakresu prac nie zamierzamy zamykać mostu – deklaruje Michał Drywa, Kierownik Budowy, – Zarówno kierowcy, jak i piesi będą nadal mogli korzystać z tego obiektu, aczkolwiek poruszanie się nim będzie nieco utrudnione. W pierwszej fazie przeprowadzimy remont chodników jedynie przy jednostronnym zawężeniu jezdni o ok. 1m. W drugiej fazie przystąpimy do remontu nawierzchni jezdni, wówczas wprowadzimy ruch wahadłowy. – Umowny termin zakończenia prac upływa 31 sierpnia, ale planujemy przyśpieszyć prace o dwa tygodnie, aby ograniczyć utrudnienia dla kierowców. Po remoncie zdecydowanie poprawi się bezpieczeństwo i komfort jazdy, ale teraz, niestety, elblążanie będą musieli uzbroić się cierpliwość.
      
       Departament Zarząd Dróg Urzędu Miejskiego w Elblągu: Po 5 lipca na remontowanym moście wprowadzony zostanie tymczasowy ruch wahadłowy. Dla zmniejszenia utrudnień w ruchu prace będą prowadzone w koordynacji z robotami drogowymi na drodze wojewódzkiej 503 i 504.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama