UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • tam przez 3 tygodnie nic się nie działo, stał samochód, porozkładali puszki z farbą i udawali że pracują. Najgorsze było to że pozamykali przejścia dla pieszych i wszyscy latali na około, a tam była cisza, mają szczęście że teraz można choć przejść jedną stroną. A wiem co piszę bo chodziłem tam codziennie, te deski są normalnie popękane, to bubel że masakra
  • A wiesz że drewno jak schnie to - kurczy się, paczy(wykrzywia)i pojawiają się pęknięcia. To normalne, kazdy gatunek drewna tak ma.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    2
    Trocin(2020-05-05)
  • @Trocin - to rusz swój tyłek i zobacz na miejscu jak wyglądają te dechy, wczoraj tam było zupełnie pusto, nikt nic nie robił
  • @Trocin - Jak się nie ma pojęcia w sprawach technicznych powinno się siedzieć cicho w nie hejtowac na siłę. Drewno "pracuje"zgodnie z warunkami pogodowymi, metal "pracuje"także przy zmianach temperatury. Drewno na metalu to nie jest dobry pomysł w naszym klimacie, przy ruchu samochodów to porażka. Dlatego powtarzam most został w projekcie sfuszerowany i teraz są dwa wyjścia zamknąć dla ruchu samochodowego albo zmienić koncepcję nawierzchni. Szkoda kasy na dalsze eksperymenty kolejnych wykonawców. Odpowiedzialność oczywiście w gestii Ratusza i ewentualne rozliczenie decydentów niezależnie od opcji politycznej. Most jest nasz - mieszkańców.
  • @cckk - Nie wyrzucaj do kosza wiedzy o zachowaniu drewna z 22-óch lat mojej pracy; -)To co zostaje?Konstrukcja jak pontony wojskowe?Gruba stal i warstwa czegoś antypośizgowego?Jezdnia oraz ciągi piesze wyglądały by bardzo nieestetycznie. Zapraszam do Nowakowa. Tam jest most wyłożony deskami. Jaki gat. nie wiem, nigdy na to nie zwracałem uwagi.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    1
    Trocin(2020-05-06)
  • @Trocin - Nie wyrzucam i nie neguje niczyjej wiedzy i doświadczenia. - przepraszam jeżeli uraziłem, nie było to moją intencją. Mam wiedzę i wykształcenie związane z materiałoznawstwem ponad 40 lat w zawodzie teraz emeryt. Pomijając estetykę, która jest ewidentnie najważniejsza w tym miejscu - powtarzam, że położenie nawierzchni drewnianej na metalowej w naszym klimacie jest b. ryzykowne. Rozszerzalność cieplna tych dwóch materiałów to jak woda i ogień - b. trudno "ożenić'razem. Na moście Nowakowskim nie byłem ale faktycznie warto się zatrzymać i zobaczyć jakie to drewno i jak jest połączone z nawierzchnią metalową.
Reklama