UWAGA!

Motomikołaje znów ruszą z pomocą dla dzieci

 Elbląg, Motomikołaje znów ruszą z pomocą dla dzieci
Fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl

Motocykliści z Elbląga i z regionu już wkrótce znów wyruszą w mikołajowych strojach, by wspomóc i zanieść radość najmłodszym w domach dziecka i w szpitalu. Tradycyjny przejazd przez miasto zaplanowano na 4 grudnia. Zobacz zdjęcia z przygotowań.

Motomikołaje spotkają się 4 grudnia o godz. 10 pod Muzeum Archeologiczno-Historycznym. W planach mają m.in. konkursy dla motocyklistów i ognisko. O 12 motocykliści spod muzeum pojadą do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej przy ul. Mazurskiej, Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci Zgromadzenia Sióstr św. Jadwigi, oddziału dziecięcego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym i Socjalizacyjnej Całodobowej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej. Dzieci otrzymają m. in. słodycze i artykuły szkolne, DPS przy Kasprzaka otrzyma też środki higieniczne i żywność.

Zrzutkę na kolejną edycję mikołajowej akcji dla dzieci można wspomóc tutaj. Do 28 listopada zebrano na pomoc już niemal 17 tys. zł.

- W planie na 4 grudnia mamy między innymi konkurs na najpiękniejszy strój czy też ozdobienie pojazdu oraz ognisko - mówi Adrianna Maślińska, jedna z Motomikołajów. - To idealna okazja, aby zintegrować się, podsumować zakończony sezon motocyklowy i po prostu miło spędzić czas. O godzinie 12 motocykliści ruszą na paradę ulicami naszego miasta, aby przekazać dzieciom podarunki. Po co to wszystko? Chcemy dać w tym pięknym czasie odrobinę uśmiechu małym istotom. Dać im poczucie, że są ważne i wspomóc ciężką pracę wychowawców i opiekunów. Jeśli ktoś chciałby pomóc nam w realizacji tej misji, zachęcamy do wpłacania nawet drobnych pieniędzy na naszą zrzutkę. Cały dochód jest przekazany na zakup prezentów i najpotrzebniejszych artykułów dla placówek, które odwiedzimy - podkreśla motocyklistka.

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym akcji Motomikołaje.

red.

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama