UWAGA!

Może oddział ZUS?

Elbląg, ZUS ma w Elblągu okazały budynek
ZUS ma w Elblągu okazały budynek

Elbląska Solidarność wystosowała pismo do prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie Aleksandry Wiktorow, by rozważyła, czy jest możliwe utworzenie w Elblągu oddziału ZUS.

Związek argumentuje, że w mieście stoi pusty budynek będący własnością ZUS-u, który można wykorzystać na ten cel, a na miejscu są kompetentni urzędnicy m.in. po zlikwidowanych instytucjach wojewódzkich, a utworzenie oddziału umożliwi mieszkańcom załatwienie wielu spraw na miejscu.
     - Solidarność wielokrotnie podejmowała zakończone sukcesem działania w interesie społeczności, dlatego też czujemy się upoważnieni do występowania również w tej sprawie - powiedział Mirosław Kozłowski, szef Zarządu Regionu Elbląskiego NSZZ Solidarność. - Zawsze to będzie kilkanaście nowych miejsc pracy.
     Pismo w sprawie utworzenia oddziału trafi też do dyrektor ZUS w Olsztynie Marii Piór, wojewody oraz posłów regionu warmińsko - mazurskiego.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • moze nie dotyczy bezposrednio artykułu .zszokowało mnie ze p Piór jest dyrektorem zus . nie wiem jakie ma wykształcenie - mysle ze w tym momenci jest to nie istotne,Mam pytanie czy to przypadek że pani Piór jest dyrektorem ZUS ? czy to przypadek że corka buzka i curusia znalazły sie akurat na castingu. a co słychac u słynnej bletnicy? całe szczeście że można gdzieś upcchac byłych polityków -specjalistów od wszystkich dziedzin zycia.całe szczescie że kolesie wiedza że ich też mogą wyborcy kiedyś nie wybrać iteż będą szukac pracy.a czy pani pior nie mogła zostać kier4ownikiem jakiegos działu w zusie tylko od razu dyrektorem ?chyba że kończyła szkołe o specjalnosci dyrektor .wojewoda itd.Zyczę takiego szczęscia wszystkim bezrobotnym i oczywiscie znajomosci żeby przez długie lata być pewnym jakiejkolwiek posady-najlepiej rzadowej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obserwator(2001-10-11)
 • Tylko kto tam bedzie pracowal, skoro solidarnosc ciagle strajki organizuje?
 • Tylko kto tam bedzie pracowal, skoro solidarnosc ciagle strajki organizuje?
 • Obserwator, P. Piór od dosyć dawna jest dyrektorem oddziału ZUS w Olsztynie (od momentu jak straciła stołek wojewodziny) - ale przy obecnych zmianach politycznych może również ten stołek stracić. Jedynie co obecnie jest denerwujące, że wiedząc o tym do ZUS w Elblągu wpycha maksymalnie jak się da znajomych, którzy nie mają zielonego pojęcia o sprawach ZUS, a trafiają na wysokie stanowiska - i jak ma być lepiej w tym kraju ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Anonim(2001-10-12)
 • Z jednej strony trochę elblążan znajdzie pracę w "nowym" ZUSie - ale kto za to płaci??? wg mnie odprowadzający składki, czyli ci co jeszcze pracę mają. Mam więc mieszane uczucia w tej sprawie znając możliwości "marnotrawcze" ZUSu. Pozdrawiam czytelników www.elblag.pl
 • Dobrze, że M. Piór straci stołek, który sobie zorganizowała jak przestała być wojewodą (nb. nic nierobiącą). Dobrze też, że nie dostała sie do parlamentu, chociaż PO przyjęła ją w swoje szeregi (sic!). Mąż jej całkiem nieźle stoi, więc nie musi pracowac.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborca PO(2001-10-13)
 • popieram wyborcę PO
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elblążanin(2001-10-13)
 • Na taki pomysł mogli wpaść tylko "geniusze" z Solidarności. Może zrobili to, aby pomóc Pani Piór, która na stołku dyrektora Oddziału ZUS w Olsztynie zapewne długo się już nie utrzyma i chyba liczy na to,że znajdzie schronienie w mieście powiatowym. Mogłaby wtedy spożywać smaczne posiłki serwowane w bufecie Inspektoratu ZUS w Elblągu prowadzonym przez własnego małżonka i częto spotykać znajomych zatrudnionych w tymże Inspektoracie za jej dyrektorskiej kadencji, którzy oczywiście nie za bardzo wiedzą po co w ogóle przychodzą do pracy, ale dopisują im apetyty na kierownicze stanowiska. Są to właśnie ci "fachowcy", koleżanki i koledzy Pani Piór z byłego Urzędu Wojewódzkiego. Mam nadzieję, że "nowa władza" bardzo szybko przejmie "zusowskie koryto" a Panią Marysię wyśle po zasiłek dla bezrobotnych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblążanin(2001-10-13)
 • A obok jest "Bowling Club" gdzie można się fajnie zabawić !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Krzysiek(2001-10-14)
 • Elbląg to jednak straszne bagienko, te wszystkie anonimy, kryjace się pod pseodonimami, takie zażarte z pienioctwem na ty. Jak wy możecie żyć z taką nienawiścią do innych - nieważne nawet o kogo chodzi. Niech żyje SAMOBRONA przed TUMAŃSTWEM , jego przejawami i prekursorami dla wyżej wymieninych Adwersarzy. Z PANEM ANDRZEJEM ZA PAN BRAT!!!!!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2001-10-14)
 • Elbląg to jednak straszne bagienko, te wszystkie anonimy, kryjące się pod pseudonimami, takie zażarte z pieniactwem na ty. Jak wy możecie żyć z taką nienawiścią do innych - nieważne nawet, o kogo chodzi? Niech żyje SAMOOBRONA przed TUMAŃSTWEM, jego przejawami i prekursorami dla wyżej wymienionych Adwersarzy. Z PANEM ANDRZEJEM ZA PAN BRAT!!!!!!!!!!! Przepraszam za błędy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2001-10-14)
 • Aborygen: pewne rzeczy należy punktować - na pewno dla wielu nie jest to przyjemne, ale jest to prawda (często tak nieprzyjemna).
Reklama