UWAGA!

Może przyszły będzie lepszy

Dziś koniec roku szkolnego i początek wakacji dla tysięcy młodych elblążan. Chociaż nie dla wszystkich. Absolwenci gimnazjów czekają jeszcze na wyniki rekrutacji do szkół średnich, a absolwenci szkół ponadgminazjalnych - na wyniki matur. Wyniki egzaminów gimnazjalnych w Elblągu - nawet w skali słabego województwa - są… takie sobie.

Województwo warmińsko-mazurskie w skali kraju jest jednym z najsłabszych, jeśli chodzi o wyniki nauczania i rozmaite rankingi obrazujące poziom szkolnictwa. Elbląg nawet w tak słabej konkurencji nie jest liderem.
     Znane są już wyniki egzaminów gimnazjalnych. Dla województwa są to: 30,31 proc. z egzaminu humanistycznego i 22,65 proc. z egzaminu matematyczno-przyrodniczego. Elbląg na tym tle ma słabszy wynik z egzaminu humanistycznego - 29, 78 proc., lepszy z matematycznego - 23,99 proc.
     Zdecydowanie lepszy od nas jest Olsztyn (33,90 - hum., 26,01 – mat.), lepszy nawet powiat giżycki (31,76 - hum. 24,28 – mat.).
     Mówi dyrektor elbląskiej delegatury Kuratorium Oświaty Grażyna Kluge:
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Niema co sie oszukiwac ze uczen zly!!! a nauczyciele sa wsapniali chyba kazdy wie jak jest w coniktorych szkolach w elblagu!! bo w niektorych przypadkach jest wprost dramatycznie!!!! adlaczego testy poszly zle??? tak tak to spewnoscia wina ucznow bo przeciez nauczycieli sa wrecz wspaniali!!!yyy... przepraszma mistrzami tylko niech ktos mi wskarze tych mistrzow
  • I tu nie wypada nie zgodzic sie z "przedpiszca". Nauczyciele, ktorzy uczyli go pisac mistrzami nie byli.
  • I tu nie wypada nie zgodzic sie z "przedpiszca". Nauczyciele, ktorzy uczyli go pisac, mistrzami nie byli.
  • Testy rzeczywiście poszły baaaardzo słabo. A jak nowy minister edukacji będzie się skupiał, na czym zapowiada - to stan polskiej edukacji CZARNO WIDZĘ !
Reklama