UWAGA!

Mruczki z Uroczej

Elbląg, Mruczki z Uroczej
(fot. AD)

Persy, bengalskie, norweskie leśne – to tylko niektóre z kocich ras, jakie można było zobaczyć w niedzielę (6 grudnia) podczas wystawy kotów w Szkole Podstawowej nr 19 przy ul. Uroczej. Odwiedzający wystawę mogli przekonać się, że kot może być tak samo dobrym przyjacielem człowieka, jak pies. A posądzanie kotów o chodzenie własnymi ścieżkami i lekceważenie człowieka to kłamliwy pogląd. Zobacz fotoreportaż.

Podczas niedzielnego pokazu z każdego miejsca wystawy dobiegały głosy zachwytu nad kocią urodą: miękkim, lśniącym futrem, sprężystymi ruchami, chęcią do zabawy. Niejeden dotychczasowy przeciwnik mechanizmu mruczącego na czterech łapach poddał się urokowi tych wyjątkowych zwierzaków. A było czym się zachwycać.
       Dostojne koty brytyjskie czy persy, żwawe i chętne do zabawy norweskie leśne albo oryginalne koty bengalskie przyciągały spojrzenia. Oprócz kotów rasowych w „dziewiętnastce” nie zabrakło zwykłych kotów. Na wystawie zaprezentowały się bowiem mruczki z elbląskiego schroniska, które urodą nie odbiegały od swych arystokratycznych braci.
       Wielu zwiedzających pod wpływem kociej urody zaprezentowanej na wystawie postanowiło zaprosić kota pod swój dach. Bo jak podkreśla Izabela Kowalewska, hodowczyni kotów bengalskich i rosyjskich niebieskich z hodowli Sky-blue Russia, ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na tych, którzy jeszcze kota nie mieli: – Każdy kot może być świetnym towarzyszem domowników. Wystarczy jedynie wiedzieć, że kot, jak człowiek, potrzebuje zainteresowania i miłości – podkreśliła hodowczyni.
      
      
Angelika Kosielska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama