UWAGA!

Na drodze 503 tymczasowo pojedziemy 30 km/h

Departament Rozwoju Inwestycji i Dróg informuje, że Generalny Wykonawca przebudowujący drogę wojewódzką nr 503 - firma Eurovia Polska SA. planuje od 14 stycznia wprowadzić na całym przebudowywanym odcinku tej drogi ograniczenie prędkości do 30km/h.

O takie rozwiązanie wnioskował Wykonawca. Po pozytywnej opinii Biura Inżyniera Kontraktu pełniącego nadzór nad inwestycją, Departament Rozwoju Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego wyraził zgodę na wprowadzenie ograniczenia prędkości.
       Jednocześnie informujemy, że Wykonawca robót jest zobowiązany do bieżącego usuwania wybojów, zapadnięć, przełomów i innych uszkodzeń nawierzchni przebudowywanych dróg, które mogą zagrażać bezpieczeństwu ruchu i powodować uszkodzenia pojazdów. Stan nawierzchni dróg objętych terenem budowy jest monitorowany przez Inspektora Nadzoru, który wydaje Wykonawcy robót polecenia naprawy uszkodzeń nawierzchni. Naprawy te realizowane są przez Wykonawcę na bieżąco przy korzystnych warunkach pogodowych.
      
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • pierwszy :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  fajnyfacet70(2013-01-14)
 • W tych rozkopanych miejscach nie da się szybciej pojechać, góra 15 km/h nie mówiąc już o 30 km/h :(
 • a co z bezpieczeństwem pieszych?? przejść się nie da, dziura na dziurze. .czy ktoś pomyślał o mieszkańcach??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zniesmaczenie(2013-01-14)
 • W celu zwiekszenia bezpieczenstwa postawiono rowniez 15 fotoradarow. :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_33455(2013-01-14)
 • cwaniactwo !! chodzi o pozbawienie możliwości o ubieganie się odszkodowania za uszkodzenia pojazdu !! cwani kłamcy !!
 • kto wreszcie pomyśli o bieżącym utrzymaniu czarnej drogi z łęcza do kadyn. to też jest droga wojewódzka 503.ile jeszcze ludzi i samochodów ma być w rowach??? obudżcie się. karetki pogotowia, nawet na sygnale nie mogą mijać tirów ślizgających się na tyvh zakrętach, bez barier. nawet strach dojeżdżać autobusami!!!! sypcie sól, nawet 30 km na godz. nie pomoże, bo tu jest naprawdę niebezpiecznie. a służby śpią !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  KIEROWCA(2013-01-14)
 • Ten odcinek nie jest taki zły, spokojnie można te 40-50km/h jechać, chyba, że jedziemy pseudosportowym autem z zamontowanym pługiem przy przednim zderzaku i felgami od karocy; )
 • PARADOKS !!!! Przed i za mostkiem (tym od Tolkmicka) w Kadynach dziury takie, że koła wyrywa. Niedalej jak 2 m od przejazdu hałdy piachu. Nikomu z wykonawców nie przyjdzie do głowy zasypanie dziur i ułatwienie przejazdu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jeżdżącysamochodem(2013-01-14)
 • juz nie wspomne ze zjazdy na ten mostek oprocz gigantycznych dziur sa tak oblodzone ze samochod sciaga w strone barierek. w trzy dni uderzylo w nie kilka samochodow. droga jest zasniezona plogi jezdza w nocy i jakos rezultatu ich pracy nie ma a nawet jest gorzej po ich przejezdzie oprocz ze jest dalej slisko to jeszcze grzasko
 • Wygląda na to, że ograniczenie do 30 będzie dotyczyło drogi 503 tylko na obszarze miasta (dwie odrębne inwestycje). O ile wiem to Eurovia nie przebudowuje całej 503.Tak więc poza miastem ograniczenia nie będzie. Właściwie i tak nie da się szybko jechać na drodze od Elbląga do Tolkmicka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Inzynier(2013-01-15)
Reklama