UWAGA!

Na drogach więcej patroli i mniej pijanych kierowców

 
Elbląg, Na drogach więcej patroli i mniej pijanych kierowców
fot. (arch. portEl.pl)

Pomimo, że dane krajowe są zatrważające pod względem pijanych kierowców, to na terenie działania KMP Elbląg jest wprost przeciwnie. Jest to wynik większej liczby patroli i współpracy z naszymi stałymi partnerami, między innymi Żandarmerią Wojskową, Strażą Graniczną oraz Inspekcją Transportu Drogowego.

Dzisiaj (6 maja) elbląscy policjanci z ruchu drogowego będą prowadzić kolejne działania pod nazwą „Prędkość”. Policjanci zapowiadają, że kierowcy drastycznie przekraczający dozwoloną prędkość będą karani wysokimi mandatami.
       W działaniach wezmą udział policyjne radiowozy z wideorejestratorami, wykorzystane będą także laserowe mierniki prędkości. Przez cały czas policjanci zbierają informację od mieszkańców miasta i terenu powiatu o miejscach, w których kierowcy łamią przepisy i przekraczają bezpieczną prędkość. Tam właśnie będą wystawione patrole. Będziemy nie tylko w mieście, ale również na drogach powiatowych. Akcja rozpoczęła się dziś rano i potrwa do późnego wieczora. Funkcjonariusze będą także sprawdzać trzeźwość kierujących samochodami ale także i motocyklistów.
       Zdaniem policjantów do najczęściej popełnianych przez kierowców przewinień jest nadmierna prędkość, brawura i jazda po alkoholu. Nadmierna prędkość jest często przyczyną wypadków drogowych, w tym również śmiertelnych. Policjanci zapowiadają konsekwentną walkę z piratami drogowymi i przestrzegają, że warto ściągnąć nogę z gazu, aby bezpiecznie dotrzeć do celu, nie ryzykując zatrzymania prawa jazdy, czy ukarania wysokim mandatem karnym.
      
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Załosne. .. co ? zabrakło kasy i jak widać zaczynacie cyckac co raz więcej kasy od kierowców. ..
 • teraz wyrabiaja norme bo przez majowke zastoj byl. Nikogo nie bylo widac.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  piratdrogowy(2014-05-06)
 • a mnie się wydawało, że Policja powinna to robić każdego dnia a nie w trakcie " szumnych" akcji. Czyli poza akcjami zbijają bąki?
 • nawet podwojenie patroli głupoty ludzkiej nie wytępi
 • CYTAT:" nawet podwojenie patroli głupoty ludzkiej nie wytępi" - ale być może będzie można ją w sposób zadowalający zmniejszyć, to też byłby sukces. Rzeczywiście, ,jeżeli chodzi o drogi powiatowe to przydałyby się częstsze kontrole pomiarów prędkości oraz stan techniczny pojazdów, bo w tym kierunku jest jeszcze wiele do zrobienia i zapewne policja dobrze o tym wie. Można tylko życzyć powodzenia w takich akcjach aby jak najwięcej eliminować " czubów" z naszych dróg.
Reklama