UWAGA!

Na granicy z telefonem w ręku

 Elbląg, Aplikacja ma ułatwić życie przekraczającym granicę
Aplikacja ma ułatwić życie przekraczającym granicę (fot. arch. WS)

Od połowy grudnia każdy, kto przekracza granicę może sobie ułatwić życie bezpłatną aplikacją na urządzenia mobilne. Dostępna jest dla trzech systemów operacyjnych i dotyczy trzech krajów - Rosji, Białorusi i Ukrainy. Dzięki niej sprawdzimy co się dzieje na drogowych przejściach granicznych.

Aplikację Granica można ściągnąć bezpłatnie na dowolne urządzenie mobilne. Działa zarówno w systemie Android, iOS oraz Windows Phone i możemy ją obsługiwać w sześciu językach - polskim, rosyjskim, angielskim, białoruskim, ukraińskim i niemieckim. Możemy znaleźć w niej mapę, na której sprawdzimy gdzie dokładnie dane przejście się znajduje i tabelkę mówiącą ile z nich graniczy z danym krajem.
       Jest również informacja jak daleko mamy do danego przejścia wyrażona w kilometrach, informacja dotycząca ilości czynnych pasów ruchu, a przede wszystkim ta, która dotyczy czasu oczekiwania. W przypadku niektórych przejść możemy sprawdzić widok z kamerki, jest również informacja o pogodzie.
       Aplikacja działa "w dwóch kierunkach" - wywozowym i przywozowym, można także wybrać typ pojazdu. Ciekawe jest również to, że posiada ona interfejs typu widget (dla systemu Android) albo kafelek (dla systemu Windows Phone), który pokazuje skrócone informacje dotyczące wybranego przejścia.
      
      
      
oprac. mw

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Od zawsze wiadomo, że jeżeli chodzi o Polskę to czas oczekiwania na granicy wynosił zawsze 0 godzin, kiedy się stało po 4 - 5 przy kiblach. Teraz pojedzie jeden z drugim na pozwoleniu "świeżak" i marudzi, że 4 godziny w dwie strony to katastrofa. Myślałem, że to kolejny artykuł o tym, jakie to Ruskie są wspaniałe i co to nie oni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  6
  Spust_krokodyla(2015-01-28)
 • jeżeli to działa jak strona straży granicznej to wsadźcie sobie w d. .. pe. Tam informują ile trwa powrót np w Gronowie ale gamonie biorą tylko pod uwagę odcinek od polskiego szlabanu do bud celników 150 metrów i zawsze jest 20 min, 1/2h itd ale o tym że na ruskim długim pasie 2km stało się nie raz nawet po 12h to na to wyobraźni im zabrakło. A na tak długą kolejkę ma wpływ tylko i wyłącznie sprawność odprawiania polskich celników bo rusek wpuszcza jak się zwolni miejsce na auto.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  Tankowóz(2015-01-28)
 • Teraz po co to komu, jak się stało po 6-12 godz. to jeszcze.
 • czemu wi-fi działa tylko w budynku SG ?
 • A skąd można ściągnąć tę aplikacje. .?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  dsvzsdgzedf(2015-01-28)
 • z szafki z ryżem
 • a w dupie z tym Rosjanie szybciej i tak odprawiają samochód niż Polscy celnicy, 13 samochodów w porywie ich chęci 1 h, Rosjanie 50 aut 1,5 h i nie mają śrubokrętów!Trafienie pod budynek szczegółowej kontroli w Polsce to czas minimum 30 minut oczekiwania jak jesteś pierwszy w kolejce pod drzwiami!Niech się Polscy celnicy nauczą, że są w pracy i niech zaczną pracować, i dzień dobry i do widzenia mówić o proszę i dziękuje nie wspomnę i zwrotach Pan czy Pani nie mówię i nie marze w końcu to My ich utrzymujemy z naszych podatków!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  1
  antycelnik(2015-01-29)
 • to fakt co kolega wyżej napisał. Celnicy niech się uczą kultury od swoich koleżanek i kolegów z SG. Po tanie paliwko jeżdżą nie tylko wioskowe bambry, więc buraczenie z okienka nie zawsze działa żeby zapracować sobie na szacunek u petenta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  weekendowyturysta(2015-01-29)
 • Ciekawe czy mowi tez o wysokosci lapowki dla ruskich w zaleznosci od marki auta
 • Ta aplikacja bezsens! A co do zaxhowania polskich celników? Ostatnio zwróciłam burakowi uwagę, że w piaskownicy się razem nie bawiliśmy i nie jesteśmy na "Ty" to wylądowałam na kanale. Takie życie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  paseratti(2015-01-29)
 • Widzę, że nie tylko ja zauważyłem brak kultury u służb celnych, słowo dzień dobry do widzenia czy dziękuję jest im nie znane. Dziwię się, a może to kwestia wychowania. .
 • to ciekawe bo ja arogancję i mega czas oczekiwania widzę tylko u ruskich szczególnie mnie drażni jak jest podział na rosjan i innych- rosjanie ciągłe zielone inni kilka godzin po ruskiej stronie aż nie będzie żadnego rosjanina. za to w PL wszyscy stoją na tych samych zasadach, nie ma łapówkarstwa "za możliwość odprawy" i nie traktują cię jak psa co u ruskich mundurowych to norma
Reklama