UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Na kogo spadają zimowe obowiązki?

 
Elbląg, Na kogo spadają zimowe obowiązki?
fot. arch. Anna Dembińska

Kto odpowiada za odśnieżanie dróg w mieście? Która ulica będzie oczyszczana w pierwszej kolejności? Jakie obowiązki ma właściciel nieruchomości? Gdzie zgłaszać interwencje i uwagi? O tym wszystkim informuje Zarząd Dróg, jeden z departamentów Urzędu Miejskiego. 

Wykonawca (jest nim konsorcjum firm, gdzie liderem jest Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. w Elblągu, a partnerami Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów Sp. z o.o. w Elblągu oraz Sita Północ Sp. z o.o. w Gdańsku) jest zobowiązany do odśnieżenia jezdni zaliczonych do pierwszej kolejności w czasie do 3 godz. od momentu ustania opadów śniegu i 2 godzin od stwierdzenia wystąpienia zjawiska atmosferycznych powodujących śliskość tj. lodowica, gołoledź. Czas odśnieżania jezdni zaliczonych do II kolejności odśnieżania i likwidacji śliskości zimowej nie może przekraczać 6 godz. od ustania opadów śniegu lub wystąpienia zjawisk atmosferycznych powodujących śliskość. Jezdnie zaliczone do III kolejności odśnieżania odśnieżane będą interwencyjnie w przypadku zaistnienia potrzeby. Natomiast czas odśnieżania i likwidowania śliskości na chodnikach zaliczonych do I kolejności nie może przekroczyć 3 godz. od chwili ustania opadów śniegu lub wystąpienia zjawisk atmosferycznych: gołoledzi, ślizgawicy, lodowicy, śliskości śniegowej i pośniegowej. Chodniki zaliczone do II kolejności odśnieżania mają być odśnieżone w czasie 6 godzin od chwili ustania opadów śniegu. Zimowym utrzymaniem objęto również 281 przystanków komunikacji zbiorowej (tramwajowe i autobusowe).
       Podczas obecnie trwającego sezonu zimowego Konsorcjum utrzymuje dyżur całodobowy w zakresie zimowego utrzymania dróg oraz punkt informacyjno-dyspozycyjny, który zlokalizowany jest w Elblągu przy ul. Orlej 2 czynny całą dobę.
       Mieszkańcy mogą zgłaszać interwencje w zakresie zimowego utrzymania dróg pod nr telefonu:
       • tel. kom. 882-128-656
       • tel. stacjonarny - 55 232 42 57 w. 47/w.39
       Informujemy, że na terenie Elbląga nie tylko DZD prowadzi „akcję zima”. Prowadzą ją również właściciele, użytkownicy wieczyści i zarządcy nieruchomości tj. m.in. Spółdzielnie i Wspólnoty Mieszkaniowe.
       Za egzekwowanie obowiązków zimowego utrzymania przez wszystkich właścicieli nieruchomości odpowiedzialna jest Straż Miejska w Elblągu.
      
       Straż Miejska przyjmuje również interwencje dotyczące nie wywiązywania się właścicieli nieruchomości z obowiązków w zakresie zimowego utrzymania nieruchomości i będzie prowadzić postępowania wyjaśniające.
       /Przypominamy: Za uprzątnięcie błota, piachu, śniegu i lodu oraz innych zanieczyszczeń z chodników miejskich położonych wzdłuż nieruchomości, niezależnie, czy to jest nieruchomość gruntowa czy budynek odpowiadają właściciele tych nieruchomości, (tj. właściciele, współwłaściciele, użytkownicy wieczyści, jednostki organizacyjne, osoby posiadające nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu, osoby sprawujące zarząd nieruchomością wspólną oraz inne podmioty władające nieruchomością). Obowiązek taki na w/w właścicieli nakłada ustawa z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2013 r., poz. 1399 j.t.).
       Nawet w przypadku gdy Konsorcjum udrażnia i częściowo odśnieża chodniki (zwłaszcza na głównych ciągach komunikacyjnych) nie zwalnia to w/w właścicieli z obowiązku systematycznego odśnieżania i usuwania śliskości./
       Uwagi w powyższych sprawach prosimy zgłaszać do Straży Miejskiej pod numerem telefonu: 55 239 30 34.
      
       Mieszkańcy mogą również kontaktować się z osobą sprawującą nadzór i kontrolę ze strony Miasta nad przebiegiem „akcji zima” na drogach i zgłaszać swoje uwagi oraz wnioski w zakresie zimowego utrzymania dróg pod numerami telefonu:
       W godzinach pracy Urzędu: (55) 239 32 95
       Po godzinach pracy Urzędu: (55) 239 30 40.
      
       Wykaz jezdni, ulic, parkingów, chodnik oraz placów objętych zimowym utrzymaniem. 
oprac. na podst. informacji nadesłanej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama