UWAGA!

Na koszt miasta

Prawie siedem tysięcy młodych elblążan skorzysta w ferie z różnych form wypoczynku. W budżecie Elbląga przeznaczono na ten cel 77 tys. zł.

O dofinansowanie z Urzędu Miasta mogą się starać uczestnicy wypoczynku organizowanego przez placówki oświatowe - szkoły, kluby sportowe i domy kultury. Z wnioskiem takim wystąpić mogą organizatorzy. Mają szansę na pomoc w wysokości 30 proc. kosztu wypoczynku.
     - Dofinansujemy wypoczynek nie tylko dzieci z rodzin o trudnej sytuacji materialnej - mówi Anna Korzeniowska z wydziału edukacji Urzędu Miejskiego. - Wspomożemy także uczniów, którzy mają osiągnięcia sportowe lub naukowe, np. laureatów olimpiad.
     Oprócz półzimowisk i obozów sportowych zarząd miasta zezwolił na dofinansowanie imprez organizowanych przez szkoły. Uczniowie będą mogli wziąć udział m.in. w zajęciach w terenie i w pracowniach, prace w kółkach tematycznych czy dyskotekach karnawałowych. Szacuje się, że łącznie z różnych form wypoczynku skorzysta ok. 6900 młodych elblążan.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Propnuje by po calej akcji stworzyc jakis maly raporcik dla opinii publicznej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Martyna(2002-01-23)
 • Zgadzam się z Martyną, proponuję żeby każdy grosik był jasno rozpisany, to sa nasze pieniądze
 • MOŻE RADNI SPRAWDZA CZY ZA ILOŚCIĄ IDZIE JAKOŚĆ I CZY TE "NASZE" PIENIĄDZE NIE SĄ WYDAWANE NA PODSTAWIE PAPIEROWYCH PROGRAMÓW I ODPOWIEDNIO NAPISANYCH SPRAWOZDAŃ
 • Tu dofinansowanie, tam dofinansowanie...tak jak bysmy nie mieli deficytu w budzecie. A w miedzyczasie rosna nam podatki i bezrobocie osiagnelo nowy rekord.
 • Władze miasta Elbląga rozsądnie dysponują naszymi pieniędzmi. Każdy może osobiście zapytać urzędnika z magistratu: na co, komu, ile. Wiem, bo z takiego dofinansowania korzystałem latem.
 • Rozumiem dofinansowanie do posiłków,odzieży,czynszu.Ale do wypoczynku?Moje dzieci nigdzie nie pojadš na ferie choć co miesišc płacę 700 PLN podatku dochodowego. Znajomi których dzieci korzystajš z tego typu dofinansowań to w głównej mierze businessmeni nie wykazujšcy dochodów.Podobnie jest ze stypendiami na studiach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej Paweł(2002-01-24)
 • do: Andrzej Paweł Jak ktoś płaci co miesiąc 700 zł podatku dochodowego to jeszcze nie ma tak źle.
 • Andrzej Paweł: to zostan businessmenem nie wykazujšcym dochodów - kto ci broni
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nie...(2002-01-24)
Reklama