UWAGA!

Na Krakusa powstanie lekkoatletyczny stadion?

 Elbląg, Na Krakusa powstanie lekkoatletyczny stadion?
(fot. Anna Dembińska)

Elbląg jest prawdopodobnie jedynym tej wielkości miastem w Polsce, które nie ma stadionu lekkoatletycznego z prawdziwego zdarzenia. Czy to się w końcu zmieni? Z naszych informacji wynika, że w ratuszu trwają przygotowania do przetargu na opracowanie dokumentacji tego obiektu. Miałby powstać przy Krakusa.

Na Krakusa jeszcze w latach 90. odbywały się zawody lekkoatletyczne. Co prawda nawierzchnię bieżni stanowił żużel, ale obiekt był w pełni wymiarowy i umożliwiał przeprowadzenie większości konkurencji. Wraz z wybudowaniem bieżni lekkoatletycznej (niewymiarowej, bo 333-metrowej) w miasteczku szkolnym przy ul. Saperów, obiekt przy Krakusa z rok na rok zyskiwał na znaczeniu piłkarskim. Do dzisiaj swoje mecze (choć z organizacyjnymi problemami) rozgrywają tu piłkarze Concordii Elbląg.

Z naszych informacji wynika, że to miejsce ma ponownie służyć lekkoatletom (choć niewykluczone jest również stworzenie boiska piłkarskiego wewnątrz), a w ratuszu trwają prace nad przygotowaniami do tej inwestycji.

- Decyzja o budowie stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krakusa jest rozważana – potwierdza Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - Od wielu lat środowisko lekkoatletyczne zabiega o taki stadion, aby móc trenować w naszym mieście. Dodatkowym argumentem przemawiającym za realizacją tej inwestycji jest rozwój Zespołu Szkół i Placówek Sportowych, który docelowo ma być Szkołą Mistrzostwa Sportowego. Inwestycja będzie możliwa do realizacji w przypadku pozyskania dofinansowania zewnętrznego na ten cel. Aktualnie rozważamy możliwości, gdzie można ubiegać się o środki na tego typu obiekty i będziemy przygotowywali niezbędne dokumenty aplikacyjne.

Z naszych informacji wynika, że szacunkowy koszt budowy stadionu może wynieść nawet 10 mln złotych. Tyle na przykład kosztuje prowadzona obecnie budowa pełnowymiarowego stadionu z tartanową bieżnią i wyposażeniem w Łodzi.

W Elblągu najpierw musi powstać dokumentacja projektowo-kosztorysowa stadionu, która może kosztować nawet kilkaset tysięcy złotych. Władze miasta nie ogłosiły jeszcze przetargu na dokumentację.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Po tytule można wnosić jakby coś się działo w tej materii a nie tylko planujemy.
 • Odbywały się tam zawody i był to stadion lekkoatletyczny ze stanowiskiem do rzutu kulą, dyskiem etc. Każdy kto podstawówkę SP2 kończył tam miał zaliczenia z biegu na 100 czy 1000 metrów. Normalnie W-F się tam odbywał.
 • I wybudują, stadion taki jak tor łyżwiarski, za krótki żeby organizować zawody
 • Tam już dawno powinien stać taki obiekt…
 • @J.Stalin - Zmień ten przygłupi nick bo to troszkę jakbyś pluł w twarz wszystkim ludziom których ten bydlak wymordował.
 • Hej, hej oszczędnisie z ratusza, przy A8 też miała powstać szkoła sportowa, przyznano nawet forsę z unii - na dokumentację stadionu wydano -. .2.000 000 (2 mln)i co znowu będziemy topić kasę na dokumentację, ktòrą już parę razy wykonano, bo pòzniej przeprowadzano zmiany, czyli bito, tylko pianę, żeby wszystko opòznić i w końcu zaniechać budowy. Jak tak dalej pòjdzie to koszty wykonania dokumentacji przekroczą zaraz koszty budowy stadionu!!!. Jak łatwo się wyrzuca w błoto nie swoje pieniądze, czy znajdzie sie winny za to ogromne marnotrastwo?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28
  2
  Gdzie jest NIK(2021-10-14)
 • No proszę, jak łatwo mozna dwa problemy rozwiązać. Bo i Concordię wygonić i ustanowic stadion lekkoatletyczny, który bedzie mniej wiecej tym samym co ten obiekt koncertowy na Dolince. Dla wszystkich, czyli dla nikogo.
 • Im bliżej końca pobytu w UM, tym szybciej panujacy nam rozkręcają rózne ''pomysły''które potem nie do cofniecia będą albo drogo nas będą kosztować. Rzutem na taśmę to jeszcze pewnie otwarty basen miejski zamieniony na brodzik z hotelem odpalą.
 • No pewnie, że wstyd, że nie ma stadionu lekkoatletycznego. Ale jak się mówiło, że zamiast toru budować stadion lekkoatletyczny łącznie z funkcją stadionu piłkarskiego (tak jak ma to miejsce w Pasłęku, Lidzbarku Warmińskim, Olecku, czy Ełku), to kto słuchał? Nie ma i nie będzie. .. niestety. Tłuste czasy minęły. Trzeba było budować i modernizować kierując się impulsem logiki, a nie fanaberii.
 • Wy macie jeszcze jeden stadion do wybudowania zaległy, a już kombinujecie z Krakusa. Remember ?
 • A czy szkoła sportowa znajduje się na Krakusa? Co za inteligent wymyślił tą lokalizację?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  2
  Janek z Żulaw(2021-10-14)
 • RobertKoliński Były sobie liberały, co stadiony budowały. Ale bardziej jednak kradły, więc im notowania siadły. [Plakat społeczny] Hashtagi: #NiktNiePOdskoczy, #PoezjaNaDzienRoboczy;
Reklama