UWAGA!

Na łyżwy, do kina, na kulig

 Elbląg, Plan ferii w mieście został przedstawiony podczas dzisiejszej konferencji prasowej
Plan ferii w mieście został przedstawiony podczas dzisiejszej konferencji prasowej (fot. AD)

Ponad 500 uczniów skorzysta z oferty zimowego wypoczynku przygotowanej przez elbląskie szkoły podstawowe. Będą brać udział w zajęciach na świetlicy, w zajęciach sportowych, będą także wychodzić do kina, teatru oraz jeździć na wycieczki. Przy wybranych placówkach powstaną lodowiska „pod chmurką”. Do wspólnego spędzania czasu zachęca również MOSiR oraz kluby i stowarzyszenia sportowe.

Elbląscy uczniowie rozpoczną czas ferii zimowych 21 stycznia. Przez dwa tygodnie będą odpoczywać od zajęć szkolnych, a miasto zatroszczyło się o to, by był to czas spędzony aktywnie, atrakcyjnie i – co najważniejsze – bezpiecznie.
       - Z roku na rok zwiększa się zainteresowanie uczestnictwem dzieci w półzimowiskach szkolnych - mówi wiceprezydent Elbląga Grażyna Kluge. – Ofertę na Ferie 2013 przygotowało sześć elbląskich szkół podstawowych: nr 4, 6, 9, 12, 19, 21. Skorzysta z niej 560 uczniów.
       - Będą oni spędzali czas pod okiem wykwalifikowanej kadry, będą mieli zapewnioną opiekę medyczną oraz wyżywienie – zapewnia Andrzej Soja, dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu. – Czas spędzony na półzimowisku: od godz. 7.30 do 15.30. Pobyt dzieci zostanie dofinansowany z budżetu Departamentu Edukacji kwotą 140 tys. zł. Rodzice zapłacą tylko za wyżywienie. Za dzieci z rodzin uboższych zapłaci MOPS.
       W czasie szkolnego półzimowiska prowadzone będą zajęcia świetlicowe, zajęcia sportowe, zaplanowane są również wyjścia do kina, teatru oraz wycieczki. Jeśli pogoda dopisze, odbędą się także kuligi połączone z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.
       Ta oferta zimowego wypoczynku cieszy się dużym zainteresowaniem rodziców i dzieci, ale są jeszcze wolne miejsca w SP nr 4 i 19.
       Ferie można spędzić również na sportowo. Kluby i stowarzyszenia przygotowały sporo atrakcji dla najmłodszych elblążan.
       - Co roku ogłaszany jest konkurs dla klubów i stowarzyszeń na organizację zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży – mówi Dorota Pawłow, dyrektor Departamentu Sportu UM. - W tym roku komisja wybrała 13 podmiotów i udzieliła wsparcia finansowego – w sumie w wysokości 45 tys. zł. Na sportowo, pod okiem trenerów ferie spędzi ok. 2 tys. młodych elblążan.
       Ofertę na dwa tygodnie ferii zimowych przygotowuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
       - To oferta szeroka i dla wszystkich – zapewnia Dorota Pawłow. – Wśród propozycji m.in. akademia tenisa stołowego, turnieje szachowe, dwa festyny na lodowisku. Lodowisko przewiduje także bezpłatne wejścia.
       Jeśli pogoda dopisze, lodowiska „pod chmurką” zostaną wylane przy niektórych elbląskich szkołach. Wszystko zależy od dyrektorów placówek, muszą bowiem zapewnić opiekę małym łyżwiarzom wszak bezpieczeństwo to sprawa najważniejsza.
       Dużo będzie się działo w Centrum Sportowo-Biznesowym przy al. Grunwaldzkiej.
       - Właściwie przez całe dnie z obiektu korzystać będą kluby sportowe oraz szkoły – mówi dyrektor Departamentu Sportu. – Tylko w feriach z judo, organizowanych przez dwa elbląskie kluby: Olimpię i Tomitę – weźmie udział ok. tysiąca młodych elblążan.
       Pozostają także zajęcia przygotowane m.in. przez CSE Światowid, MDK czy Galerię EL. Ulotka informującą o tym: co? gdzie? kiedy? trafi do dzieci i młodzieży już niebawem. Można ją zobaczyć również w wersji elektronicznej na stronie Internetowej Urzędu Miejskiego.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Wasz czas dobiega końca, kop w du. .. .e już blisko
 • i zawsze zadowolona z siebie Kluge. swoją drogą to o czym myśli Soja?
 • nie mogę się doczekać końca tej dwójki:))))
 • A w Elblągu aquapark obiecał i wała. Dzieci nie poszaleją.
 • na REFERENDUM żeby odwołać nowaczyka i tą śmieszną radę miasta chcemy ludzi którzy będą działali na rzecz mieszkańców a nie dla kolegów partyjnych i ich rodzin
 • Wszystkim narty, deski i sanki zafundować, bo Góra Chrobrego zagospodarowana i jest śnieżnie !!!!
 • O czym myśli Soja. .. .. Szkoda, że nie ma chłopaków. .. ..
 • Referendum może i będzie, ale i tak nie przejdzie. Ludzie nie pójdą głosować. I słusznie, mamy "nie takie złe władze" i dajmy im jeszcze chwilę, żeby się wykazali, wiele im i tak nie pozostało, bo pólmetek już za nimi. .. Ludzie narzekaja i narzekac będę niezależnie od tego kto sprawowałby władzę. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  :D:D:D(2013-01-16)
 • Z przymrużeniem oka, ale na poważnie. Parafrazując przebój "Gdybym był bogaty", to - gdybym był wiceprezydentem Elbląga, albo gdybym był dyrektorem departamentu sportu w UM lub gdybym był radnym Miejskiej Rady a nawet gdybym był dyrektorem MOSiR-u, lub też gdybym był chociaż specjalistą od sportu w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, a w ostateczności gdybym był członkiem Rady Sportu przy prezydencie miasta - na 100 % wpadłby mi do głowy "szalony" pomysł zorganizowania największego w Europie lodowiska. .. na otwartym basenie w Elblągu. "Czy to takie trudne? - słowa z innej piosenki. A ileż problemów zdjąłbym z głowy dyrektorom szkół, którym tak bardzo zależy na zdrowym duchu w zdrowym ciele. Gdy szkoła jest zamknięta na cztery spusty, to nie ma problemów, wtedy jest najbezpieczniej. .. ale dla nich. Gdybym był. .. ale nie jestem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Edward Pukin(2013-01-16)
 • referendum będzie i ludzie pokażą co myślą o tej władzy i kolesiowskich układzikach i ustawkach. Mamy was dość POwcy
 • Panie Edwardzie super komentarz, a jeszcze lepszy pomysł na lodowisko!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  łyzewnik(2013-01-16)
 • do czego oni te japy cieszą ?
Reklama