UWAGA!

Na naukę nigdy nie jest za późno

2014-04-22
Aktualizowany 2014-04-25 13:00
Na naukę nigdy nie jest za późno

Zmieniają się realia, zmienia się zapotrzebowanie na rynku pracy, który bardzo często wymusza zmianę kwalifikacji zawodowych. Wtedy też z pomocą moga przyjść różnego rodzaju projekty, które podniosą naszą atrakcyjność w oczach przyszłego pracodawcy albo sprawią, że pomyślimy o własnym biznesie. Właśnie takie oferuje Akademia Nauczania.

Akademia Nauczania to niepubliczna jednostka kształcenia ustawicznego, która została utworzona przez firmę PPH Rarytas. To przedsiębiorstwo, które posiada 20-letnie doświadczenie w działalności handlowej, rozumie jak działa rynek pracy i wie, że aby Akademia doskonale działała potrzeba wielu dobrych specjalistów z różnych dziedzin – takich też zatrudniła.
      
       Wzbij się na wyżyny możliwości po raz pierwszy...
       Akademia Nauczania od dwóch lat prowadzi projekt "Zawodowe skrzydła", w ramach którego 27 osób otrzymało wsparcie finansowe, doradcze i szkoleniowe w zakładaniu działalności gospodarczej. Uczestnicy projektu otrzymali jednorazową dotację inwestycyjną w wysokości do 40 tys. zł oraz oraz podstawowe wsparcie pomostowe – bezzwrotną pomoc udzielaną w formie comiesięcznej dotacji w wysokości nie większej niż 1.100 złotych miesięcznie, wypłacaną na wniosek przedsiębiorcy przez okres nie dłuższy niż 6 miesięcy oraz przedłużone wsparcie pomostowe w tej samej wysokości udzielone 10 osobom. Realizacja projektu potrwa do końca 2014 r.
      
       ... i po raz drugi
       Akademia Nauczania uruchomiła również drugą część projektu ,,Zawodowe Skrzydła‘’. Ma on pomóc 30 osobom zwolnionym w okresie do sześciu miesięcy przed przystąpieniem do projektu albo tym, które mają zostać zwolnione np. w ramach redukacji etatu w zakładach pracy położonych na terenie powiatu malborskiego, wejherowskiego, tczewskiego, starogardzkiego, kwidzyńskiego, w Gdańsku i Gdyni. Projekt ma doprowadzić do uruchomienia stabilnych działalności gospodarczych, a 22 osoby otrzymają wsparcie finansowe w postaci jednorazowej dotacji inwestycyjnej na założenie własnej działalności w wysokości nie wyższej niż do 40 tys. zł oraz bezzwrotne wsparcie pomostowe w wysokości do 1500 zł w okresie nie dłuższym niż 6 m-cy. Realizacja projektu trwa do końca czerwca 2015 r.
      
       Z komputerem za pan brat

       Od ponad roku Akademia Nauczania prowadzi również projekt ,,Już potrafię – ECDL to proste‘’, którego celem jest podwyższenie albo nabycie nowych umiejętności w zakresie umiejętności komputerowych, z czego skorzystać może 200 osób. Dzięki temu otrzymuje się specjalny certyfikat ECDL, czyli Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych jednolity dla całej Unii dokument zaświadczający o posiadaniu podstawowych umiejętności w zakresie korzystania z komputera osobistego. Projekt jest skierowany do osób zamieszkujących tereny powiatu malborskiego, kwidzyńskiego, tczewskiego, sztumskiego, starogardzkiego lub nowodworskiego. Realizacja projektu trwa do końca roku.
      
       Skorzystaj w Elblągu
       W październiku ub.r. ruszył projekt ,,Już potrafię – ECDL to proste II’’, z którego może skorzystać 315 zarejestrowanych w PUP dorosłych osób, które z własnej inicjatywy są zainteresowane nabyciem nowych kwalifikacji albo ich uzupełnieniem w zakresie umiejętności komputerowych. Osoby te uzyskają certyfikat ECDL, a projekt jest skierowany do tych, którzy zamieszkują tereny powiatów województwa warmińsko- mazurskiego elbląskiego lub mieszkających na terenie Elbląga. Realizacja projektu potrwa do konca maja 2015 r.
      
       Zaistniej na rynku pracy
       Od listopada ubiegłego roku działa również projekt ,,Samozatrudnienie szansą na zaistnienie ‘’, w ramach którego 32 osobom bezrobotnym zarejestrowanym w PUP z powiatu malborskiego zostało udzielone wsparcie doradcze i szkoleniowe w zakładaniu działalności. Z tego grona 24 osoby zdobędą jednorazową dotację inwestycyjną w wysokości do 40 tys. zł na założenie własnej działalności gospodarczej oraz bezzwrotne wsparcie pomostowe w wysokości do 1600 zł udzielane przez okres nie dłuższy niż 6 miesięcy. Realizacja projektu trwa do końca kwietnia 2015 r.
      
       Fach w zasięgu ręki
      
Akademia Nauczania to także szkolenia komercyjne. W swojej bogatej ofercie posiada kursy spawalnicze, a także odnowienie uprawnień w tym zakresie, szkolenia BHP oraz ekonomiczno- księgowe, transportowe, szkolenia UDT - suwnice i żurawie, a także kursy - fryzjerski, florystyczny czy ogólnobudowlany  i wiele innych. A już wkrótce także na koparko - ładowarki oraz prawo jazdy na wszystkie kategorie.
      
       Zainteresowany? Sprawdź szczegóły na stronie Akademii Nauczania
      
Akademia Nauczania
       ul. Głowackiego 111, 82-200 Malbork
      
       prowadzona jest przez
       P.P.H. Rarytas J. i R. Markowscy
       ul. Włościańska 2, 82-200 Malbork
      
       Projekty unijne:
      
       tel.: 601 730 255, 601 660 255
       biuro@akademia-nauczania.pl
      
       Szkolenia komercyjne:

      
       tel.: 501 160 700
       przetargi@akademia-nauczania.pl
       elblag@akademia-nauczania.pl
       paslek@akademia-nauczania.pl
       sztum@akademia-nauczania.pl
      
      
----------Reklama----------
      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej