UWAGA!

Na nowym sprzęcie

Elbląg, W SP 25 uruchomiono nową pracownię komputerową
W SP 25 uruchomiono nową pracownię komputerową

W Szkole Podstawowej nr 25 ruszyła nowa pracownia komputerowa. 13 nowoczesnych komputerów zastąpi stary sprzęt informatyczny, z którego uczniowie korzystali od 1992 roku.

Pracownia kosztowała łącznie 45 tys. zł, z czego sam sprzęt - 40 tys. Część kosztów została pokryta przez olsztyński oddział Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
     - Złożyliśmy wniosek do PFRON-u i przyznano nam pieniądze z myślą o dzieciach z klas integracyjnych - mówi dyrektor szkoły Włodzimierz Mielnicki. - Takich klas mamy pięć i dzieci na pewno skorzystają z nowych komputerów. Będą prowadzone dla nich specjalne informatyczne zajęcia wyrównawcze.
     Z pracowni będą także korzystać uczniowie pozostałych klas szkoły. Pracownia jest przeznaczona głównie do nauki informatyki, lecz w miarę potrzeb będzie udostępniana nauczycielom innych przedmiotów.
     - Wcześniejsza pracowni komputerowa powstała z prezentów różnych firm, które przekazały nam wycofywany sprzęt - dodaje dyrektor. - Była to swego rodzaju "składanka", ale myślę, że posiadanie przynajmniej takiej pracowni komputerowej w 1992 roku świadczy o randze naszej szkoły.
     Dzieci najbardziej cieszą się z możliwości korzystania z Internetu przy każdym stanowisku, a nie tylko przy jednym - tak jak dotychczas.
     - Na nowych komputerach szybciej się pracuje – twierdzą uczniowie. - To nam pomoże w nauce.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Wartoby pomyśleć też o szkołach średnich....... Dla przykładu Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych ma strasznie stary sprzęt, np. Pentium 60 Mhz......, a najszybsze to 100 Mhz (super!). Taka szkoła powinna posiadać chyba troszkę lepszy sprzęt....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Uczeń(2001-11-28)
 • Panie Uczen... Ma Pan zamiar grac czy sie uczyc? Ja w szkole sredniej pracowalem na 386sx16/dx40 a najszybsza "maszyna" byl 486dlc40... I nie marudzilem...
 • zgadzam się. do odpalenia telneta aby zalogować się na linuxowy serwer wystarczy nawet jakieś bzdetne 486... a tam to już można poszaleć np.: skompilować programik gcc'em ;)
Reklama