UWAGA!

Na rondo nie ma tu szans

 Elbląg, Zdjęcie z jednej z ostatnich kolizji nadesłane przez Czytelniczkę
Zdjęcie z jednej z ostatnich kolizji nadesłane przez Czytelniczkę

- To jest okropne skrzyżowanie, ostatnio znów miał tutaj miejsce wypadek. Czy ktoś musi zginąć, by władze wreszcie pomyślały nad jakimś rozwiązaniem tego problemu, na przykład budową mini ronda – napisała do nas jedna z Czytelniczek na temat skrzyżowania ul. Malborskiej, Fabrycznej i Zagonowej. Na przebudowę skrzyżowania nie ma na razie jednak co liczyć.

Przez skrzyżowanie ul. Malborskiej z Zagonową i Fabryczną od miesięcy przejeżdża więcej samochodów niż zwykle, bo tędy prowadzi objazd związany z budową wiaduktu w ciągu ul. Lotniczej. Na dodatek ul. Malborska często się korkuje, gdy zamykane są szlabany na przejeździe kolejowym. Nie brakuje też kolizji i wypadków.
       - Niedawno znów miał miejsce wypadek na tym okropnym skrzyżowaniu. W tym miejscu takie zdarzenia zdarzają się średnio raz na tydzień, czasem mniejsze, czasem większe – napisała do nas jedna z Czytelniczek, przesyłając zdjęcie z ostatniej kolizji. - Ile można czekać, ile ludzi musi zginąć, by ktoś z władz wreszcie pomyślał nad jakimś rozwiązaniem w tym miejscu... Może uda się tę sprawę nagłośnić i wreszcie powstanie tutaj jakieś mini rondo, bo to co się tu dzieje w godzinach szczytu to jest jakieś nieporozumienie.
       Niestety przebudowy skrzyżowania w rondo nie ma w planach ratusza. - W tegorocznym budżecie nie ma na ten cel środków. W ostatnich latach odnotowuje się w tym miejscu od 3 do 4 zdarzeń rocznie. Ostatnio zrealizowane przebudowy skrzyżowań: ul. Konopnickiej i Niepodległości, jak i najświeższej Grottgera-Łęczycka-Rawska na ronda były wynikiem kumulacji większej liczby zdarzeń drogowych – twierdzi Łukasz Mierzejewski z zespołu prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. I dodaje: - W ostatnich latach na skrzyżowaniu Zagonowa-Fabryczna-Malborska została odnowiona nawierzchnia jezdni i chodników (ul. Zagonowej i Fabrycznej). Skrzyżowanie jest oświetlone, posiada czytelne oznakowanie poziome i pionowe, dodatkowo jakiś czas temu zostało tu również ustawione (widoczne na zdjęciu) lustro drogowe ułatwiające wyjazd z ul. Zagonowej.
       Komisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji poinformował nas, że w policyjnych statystykach od maja do lipca odnotowano cztery kolizje na tym skrzyżowaniu, w tym samym czasie w ubiegłym roku zdarzyła się tylko jedna kolizja, zgłoszona na policję.
RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • "Ostatnio zrealizowane przebudowy skrzyżowań: ul. Konopnickiej i Niepodległości, jak i najświeższej Grottgera-Łęczycka-Rawska na ronda były wynikiem kumulacji większej liczby zdarzeń drogowych". jeszcze jakieś pytania? urzędnikom brakuje. .. kumulacji większej liczby zdarzeń drogowych! MISTRZOSTWO! Zatem napieprzajcie w siebie ile wlezie, niszczcie swoje samochody, mienie (słupki, znaki itp. ), przetrącić staruszkę, kogoś zabić to wtedy to będzie uznane za kumulację i coś się w tym miejscu zrobi! BRAWO, kur*a, Brawo, naprawdę genialne, łzy radości cisną się do oczu!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  36
  6
  UrzędnikWYGRAŁinternety(2018-07-10)
 • jeżeli była jednak a teraz w tym samym okresie są cztery to wzrost o 300%
 • Problemem są niedouczeni kierowcy bez wyobraźni a nie brak ronda czy innych rozwiązań.
 • Jeżdżę codziennie tą drogą i nigdy nie mam z nią problemu. Jest to proste skrzyżowanie. Problemem są kierowcy którzy nie znają zasad ruchu drogowego i nie patrzą na lusterko, które ułatwia przejazd z drogi podporządkowanej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  47
  6
  Patryk12344321(2018-07-10)
 • Rondo Grottgera- Rawska-Łęczycka -Bema=SUPER. Warte było tej kasy. Wszystko dzięki panu radnemu A. T. i prezydentowi - dzięki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27
  8
  huura(2018-07-10)
 • @UrzędnikWYGRAŁinternety-nie napinaj się tak, bo żyłka pęknie. To jak ? wolisz basen, czerwony szlak w Bażantarni, tunel dla pieszych czy kumulację? Wystarczy tymczasowo zrobić na Zagonowej jeden kierunek, bo z tej ulicy jest największy problem by się włączyć do ruchu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  15
  rikitiki(2018-07-10)
 • w Krakowie poradzili sobie w tan sposób. .. i pewnie nie kosztowało to pińcet milionów :P
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  3
  airways(2018-07-10)
 • tam musi ktoś zginąć, najlepiej dziecko, wtedy się Miasto pochyli bo wtedy to będzie tzw " temat" i oczywiście jak to w tym.grajdole jest wspaniała akcja wyjaśniania, że dzięki miejskim urzędnikom już tam nie zginie żadne dziecko
 • Królewiecka Kościuszki koło szpitala tam jest pilnie potrzebne, no ale tam nie ma zdarzeń bo po prostu jest tam bardzo ciężko skręcić w lewo z Kościuszki, ale wybudowano bubel niepodległości konopnickiej dla głąbów którzy znaków nie znają (co prawda sensowności ronda w tym miejscu nie kwestionuję, ale w tej wersji nie, ktoś się powinien pierre dolnąć młotkiem, tak samo jak w koncepcji obu rond ósemkowych). .. A tak zamiast nawet rond z donic tam gdzie są potrzebne to twórczość urzędników UM polega tylko na stawianiu niezsynchronizowanych w żaden sensowny sposób świateł (wszędzie), by jednocześnie promować się jako miasto ekologiczne. Rozumiem jeszcze jakby na światłach miała priorytet komunikacja miejska, ale z takim ustawieniem (czasem korzystam z KM) to i tramwaje stoją i autobusy i samochody. Gdzie tu sens, gdzie logika???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  0
  ojdyromuchomoro(2018-07-10)
 • @Ruth-co będzie robić dziecko na środku skrzyżowania? Pijana mamusia wyśle dziecko na hulajnodze po piwo? Tam jest problem z włączeniem się do ruchu, a przyczyna kolizji - jak napisał @Patryk12344321.Może warto tymczasowo na Zagonowej zrobić jeden kierunek
 • będzie siedzieć w samochodzie, ucieknie matce bo zobaczy coś na ulicy, stwierdzi, że przebiegnie szybciej przez pasy,...smutne jest, że nie mający pojęcia i wyobraźni zadaje tak głupie pytanie
 • problem jest raczej z głupimi ludźmi, którzy zatykając główną ulicę na Zatorze nie byli w stanie wykorzystać swoich mozgownic to zauważenia, że przecież ten ruch pójdzie jedyną wolna ulica czyli Malborska i nie zorganizowali na niej właściwie systemu bezpiecznego przemieszczania się samochodów, o czym to świadczy? głupi ludzie i tyle, banda tumanów intelektualnych, jaki Pan taki kram
Reklama