UWAGA!

Na stadionie nastanie jasność

 Elbląg, Elbląska firma Bullait wykonała m.in. oświetlenie stadionu żużlowego w Lublinie
Elbląska firma Bullait wykonała m.in. oświetlenie stadionu żużlowego w Lublinie (fot. ze strony internetowej firmy)

Wszystko wskazuje na to, że za trzecim podejściem uda się urzędnikom znaleźć wykonawcę oświetlenia Stadionu Miejskiego przy ul. Agrykola. W kolejnym przetargu swoje oferty złożyły trzy firmy. Jedna z nich - elbląski Bullait - zmieściła się w finansowych oczekiwaniach ratusza. Oświetlenie ma kosztować 1,6 mln złotych i ma być gotowe do 30 listopada 2018 roku. 

Do trzech razy sztuka? Tak można w telegraficznym skrócie określić poszukiwania wykonawcy oświetlenia na Stadionie Miejskim w Elblągu. Elbląska firma Bullait w trzecim przetargu wyceniła swoje usługi na niecałe 1,6 mln zł, dwie kolejne Ada-Light i Styp Rekowski – na ok. 1,8 mln zł. Dokładnie 1,6 mln zł na tę inwestycję zdecydował się przeznaczyć elbląski ratusz, to o 600 tys. zł więcej niż w dwóch poprzednich przetargach. Trzeba też zauważyć, że w dół poszły również oferty wykonawców. W pierwszym przetargu jedyna oferta opiewała na 3 mln, w drugim najtańszy wykonawca wycenił roboty na 2 mln zł.
       Teraz miejscy urzędnicy dokładnie przeanalizują oferty złożone w trzecim przetargu i jeśli wszystko okaże się w porządku, to umowa zostanie podpisana z jedną z trzech firm.
       Zwycięzca zaprojektuje i wykona oświetlenie na stadionie przy ul. Agrykoli 8. Oświetlenie będzie zamontowane na czterech słupach. Światło ma być o sile minimum 1600 luksów. Lokalizacje masztów oświetleniowych powinny zapewnić równomierne oświetlenie płyty boiska, likwidację efektu „cienia" oraz efektu „olśnienia" graczy. Maszty powinny być rozmieszczone po dwóch stronach boiska w taki sposób, aby zapewnić bezpieczeństwo grającym zawodnikom (lokalizacja poza strefami bezpieczeństwa) i uwzględniać wyznaczone drogi ewakuacyjne.
       Oświetlenie ma powstać do 30 listopada 2018 r. A to oznacza, że mecze domowe Olimpii Elbląg w rundzie wiosennej sezonu 2018/19 będą mogły się zaczynać np. o godzinie 19:45 – na pamiątkę roku powstania elbląskiego klubu.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama