UWAGA!

Na takie zwiedzanie czekamy

 
Elbląg, Jedna ze ścieżek dydaktyczny prowadzić będzie śladem form przestrzennych
Jedna ze ścieżek dydaktyczny prowadzić będzie śladem form przestrzennych (fot. Anna Dembińska, arch. portEl)

Gdzie stoi dzieło Magdaleny Abakanowicz, a gdzie replika rzeźby Katarzyny Kobro? Ile stopni dzieli nas od widoku z wieży katedralnej, a w której cegle Bramy Targowej można wypatrzyć ślad psiej łapy? Elblążanie i turyści mogliby zwiedzać nasze miasto śladem form przestrzennych, zabytków Starego Miasta i elbląskich parków. Trzy ścieżki dydaktyczne chcą wytyczyć urzędnicy. Nikt jednak nie chce tych tras oznakować. Może tym razem się uda?

Projekt pn. "Utworzenie ścieżek dydaktycznych na cele turystyczno-rekreacyjne w Elblągu” szczęścia nie ma.  W 2019 r. mają zostać wytyczone trasy o łącznej długości 16 km, na których zostanie oznakowanych 69 obiektów. Problem polega na tym, że nie ma chętnych na wykonanie. Dwa przetargi unieważniono, bo nikt nie chciał podjąć się zadania, które obejmuje m.in. dostawę 14 tablic wraz z montażem we wskazanych lokalizacjach miasta, 18 tabliczek szklanych wraz z montażem na obiektach Starego Miasta, 11 nowych słupków do znaków, 142 znaków kierunkowych na terenie miasta, 5 ławek weneckich, które staną na terenie starówki oraz 4 automatów z karmą dla kaczek do parków Dolinka i Traugutta, ponadto dostawę 24 brył z betonu - tablic informacyjnych we wskazanych miejscach.
       Miasto chce, by turyści nie zgubili drogi i w atrakcyjny sposób zwiedzali starówkę i nie tylko. Chce tak bardzo, że właśnie ogłoszono trzeci przetarg na oznakowanie ścieżek. Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 5 kwietnia. Tegoroczny sezon turystyczny będzie jednak "stracony", bo zwycięzca będzie miał czas na wykonanie prac do końca sierpnia. No, ale jesień też może być urokliwa.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ide o zaklad, ze przetarg (zamowienie/zlecenie)byl niedoszacowany.Czyli jak to w Biedrągu- norma. Ciekawe jak bedzie tym razem. Normalnie bylbym zaskoczony, ale na tej wiosce wiele spraw jest rozkrecanych "po sezonie".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  7
  DannyX(2019-03-29)
 • Nie rosmiezajcie nas elblazan, co tu jest do zwiedzania. Obcy może myślą że mają obiektów masę a rzeczywistość jest inna.
 • Tak naprawdę to trzy rzeczy. Bulwar ze starówka, dolinka i bażantarnia. A te "rzeźby" to poprostu sa nijakie "do czego to podobne" idealnie pasuje. Ten golas Achilles przed ratuszem jeszcze jakos ciekawie wyglada ale zasyfialy caly dajcie mi farbe to go odmaluje za darmo.
 • Taka sytuacja - wpadają do Was znajomi z Wrocławia, Krakowa, Koziej Wólki itp. Jak wizyta jest jednodniowa to Elbląskiej siary nie ma - piwko na Starówce i jest ok. Ale gdy wizyta ma trwać kilka dni to jesteśmy w czarnej d. .. pie. Co pokazać przyjezdnym w Elblągu? Nie rozśmieszajcie mnie, że kogoś może zainteresować pospawana kupa żelastwa, to nazywacie atrakcją? Wstyd mi jako mieszkańcowi Elbląga, że znajomych muszę obwozić po Gdańsku, Fromborku, Malborku - tu nic do zwiedzania nie ma i nigdy nie było. O czym my mówimy?
 • Niedobrze mi sie robi gdy czytam o Elblągu -Biedrong. Kto tak pisze o własnym mieście ? To samo, wpis drugi - jeżeli nie masz o czym klikać, to siedż cicho. "Gaweł'' - zawież znajomych do Bażantarnii. Pokaż Górę Chrobrego i sąsiednią - Gęsią. Moi znajomi byli zachwyceni, szczególnie bukowym lasem i miejscami widokowymi. Opowiedz o historii miasta (jeśli ją znasz). Co jest w Malborku poza zamkiem ? We Fromborku poza wzgórzem ? I nie porównuj Elbląga do Gdańska.
 • A kto odpowiada za tablice informacyjne przy formach przestrzennych? Są zamontowane tak nisko i napisane tak malutką czcionką, że trzeba chyba na czworaka się do nich schylać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  1
  ertgbf(2019-03-29)
 • Do ~anonka od niedobrze mi (. .). Smectę sobie weź. Wchodzisz na wujka google i wpisujesz "Biedrąg", z cudzysłowiem. Zarekni na pierwsze 5 - 10 wyników. Enjoy! To co, kiedy następna Biedra?
 • @YhYm - Jężeli do przeprowadzania prostych procesów myślowych czy wyciągania wniosków z faktu, że mieszkasz w Elblągu potrzebny Ci google to nie ma dla ciebie nadziei.
 • Szanowny Anonku. Nie mieszkam w Biedrągu;) Kiedyś - owszem. Ale poszedłem po rozum do głowy. Bo u mnie zaszły właściwe procesy myślowe. Tobie też takowych życzę.
 • To najlepiej zaorać może. Bardzo dobrze, że coś robią w magistracie, że jest jakiś pomysł...
 • @YhYm - To twój problem gdzie mieszkasz. Jak mówią chłop ze wsi wyjść może, ale wieś z chłopa - żadnych szans. Wchodż zatem na miejscowe (Ci) portale i tam lecz kompleksy i informuj o możliwościach google'a.
 • A podaj przykład co w Gd oprócz galerii i morza można zobaczyć?
Reklama