UWAGA!

Na wieczną rzeczy...

Elbląska policja postanowiła zadbać o swój dobry wizerunek wśród mieszkańców i wydała... "Rocznik Policji Elbląskiej".

To pierwsze takie wydawnictwo w prawie 30-letniej historii elbląskiej komendy. Komendant Krzysztof Święcicki mówi, że chodzi o pokazanie czegoś więcej niż bieżących informacji o kradzieżach czy wypadkach.
     - Chcemy promować policję i policjantów - mówi komendant. – W „Roczniku” chcemy powiedzieć więcej niż to, co do mieszkańców dociera na co dzień. Liczymy, że wydawnictwo znajdzie się np. w bibliotekach i każdy będzie mógł po nie sięgnąć.
     Prawie 40-stronicowy rocznik zawiera m.in. teksty o początkach komendy, dane na temat liczby i wykształcenia funkcjonariuszy oraz garść informacji o wybranych technikach pracy. Są także sylwetki: policjanta z Policyjnej Izby Dziecka i biegacza Andrzeja Stefańskiego oraz zajmującej się malarstwem komisarz Bożeny Kaczorowskiej.
     Elbląska policja należy do najlepszych w kraju. Krzysztof Święcicki mówi, że policjanci najbardziej dumni są z wysokiej, 68-procentowej wykrywalności i z uzyskanego trzy lata temu certyfikatu jakości ISO. Pierwszy tom rocznika trafi wkrótce do urzędów, szkół i – jak zapewnia komendant – do wszystkich, którzy będą chcieli zapoznać się z jego zawartością.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Gdzie go można zamówić aby przesłano go pocztą
 • 2003-1945=58 ? nie rozumiem o ile wiem Komenda Milicji Obywatelskiej, przeaksztalcoba ppo transformacji w policję powstałA w Elblągu w 1945 roku więc chyba 58 lat?
 • NAPISZECIE TEŻ O TYM JAK POLICJA KRYMINALNA LEJE PO RYJACH?!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  KTOŚ TAKI SOBIE(2003-07-29)
 • Bardzo mi się podobała wypowiedź Święcikiego, zadbać o wizerunek Policji, to takie marketingowe, myślę, że Policja nie jest od tego by sprzedawać swoje usługi tylko od tego by dbać o bezpieczeństwo podatników, rocznikami nie poprawimy sytuacji, prosze się postarać o narzędzia, które sa niezbędne w pracy Policji. A może nowe logo, wydziały zacznijmy nazywać brandami, i zatrudnijmy jeszcze bajkopisarza, jacy to jesteśmy świetni i jak poprawimy sie tylko chwalić małostkami.
 • wydali "Rocznik" aby sie nie pogłubic,przynajmniej znaja rozkład pomieszczeń,ciekawe czy wypuscili próbną partie koszulek "kochaj stróza" bo ja tam mam jedna kochaną HWDP,rocznik idealny do wyrownywania poziomu szafy i czasami jak bibułek zabraknie,w tym tygodniu przeczytam cały ciekawe czy bedą wznowienia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zuza&zenek(2003-08-01)
Reklama