UWAGA!

Nabór na rachmistrza spisowego

Prezydent Miasta Elbląg - Gminny Komisarz Spisowy ogłasza nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2011r.

W związku z art. 18 pkt. 2 ustawy z dnia 4 marca 2010 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań 2011 r. ogłasza się nabór na rachmistrzów spisowych, którzy wykonywać będą zadania spisowe na terenie Gminy-Miasta Elbląg.
       Kandydat na rachmistrza spisowego winien spełniać następujące warunki:
       1) mieć ukończone 18 lat,
       2) posiadać co najmniej średnie wykształcenie,
       3) zamieszkiwać, pracować lub pobierać naukę na terenie miasta Elbląga,
       4) być w pełni sprawny fizycznie ze względu na specyfikę pracy,
       5) posiadać umiejętności interpersonalne w postaci łatwego nawiązywania kontaktów, sprawnego i skutecznego komunikowania się z respondentami, wzbudzać zaufanie wśród osób, z którymi będzie przeprowadzał wywiady
       6) być asertywny, uprzejmy i cierpliwy, umieć zachować spokój podczas prowadzenia rozmów, a także radzić sobie w sytuacjach konfliktowych,
       7) posiadać podstawowe umiejętności obsługi komputera i urządzeń typu hand-held,
       8) być obeznany z funkcjonowaniem systemu GPS oraz posiadać umiejętność praktycznego wykorzystania map cyfrowych.
      
       Oferta kandydata na rachmistrza spisowego powinna zawierać:
       1) podanie ze zgłoszeniem swojej kandydatury na rachmistrza spisowego, w tym adres, telefon kontaktowy, adres e-mail, ewentualnie miejsce zatrudnienia lub nazwę uczelni w przypadku studentów,
       2) kserokopie dokumentu potwierdzającego ukończenie co najmniej szkoły średniej,
       3) oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych i niekaralności za przestępstwo popełnione umyślnie (w tym przestępstwo skarbowe).
       4) oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997r o ochronie danych osobowych.
       Kandydat na rachmistrza spisowego musi przejść szkolenie, uzyskać pozytywną ocenę z egzaminu oraz złożyć przyrzeczenie.
       Nadmienia się, iż rachmistrz będzie wykonywał prace spisowe w okresie 1 - 17 marca 2011 r. (obchód przed spisowy) oraz 8 kwietnia – 31 czerwca 2011 r. (spis CAPI). Na szkoleniu kandydaci poznają metodologię i zasady organizacji spisu. Kandydat, który nie weźmie udziału w całości szkolenia, nie może przystąpić do egzaminu kończącego szkolenie. Rachmistrze spisowi w trakcie szkolenia i na czas prowadzenia prac spisowych zostaną wyposażeni w urządzenia typu hand–held. Odpowiedzialność rachmistrzów za powierzony sprzęt zostanie ustalona według odrębnych zasad.
       Rachmistrz spisowy przed rozpoczęciem spisywania zostanie pouczony o obowiązku zachowania tajemnicy statystycznej.
       Na podstawie informacji GUS o liczbie planowanych rachmistrzów dla gminy-miasta Elbląg ustalono liczbę 58 rachmistrzów i 12 osób rezerwowych.
       Oferty należy składać w formie pisemnej osobiście lub za pośrednictwem poczty w terminie od 6 do 20 grudnia w dniach i godzinach pracy Wydziału Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w Elblągu, ul. Łączności 1; w kopertach z napisem „Nabór na rachmistrza spisowego NSP 2011”.
       Rozmowy kwalifikacyjne (w przypadku dużej liczby kandydatów możliwy będzie ogólny test z wiedzy dot. przedmiotu spisu) odbędą się 21 grudnia o godzinie 12.
       Dokumenty, które wpłyną do Urzędu Miejskiego w Elblągu po wyżej wskazanym terminie lub będą niekompletne nie będą rozpatrywane.
       Wszelkie informacje dot. spisu można uzyskać na stronie www.stat.gov.pl.
      
Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Jeden dzień, a ile już się zmieniło. .. .publicznie dostępna informacja o naborze do pracy :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Magda.....(2010-12-06)
 • Dlaczego nie ma informacji ile płacą, bo jak 1800-2000 to ja dziękuję za bieganie po ludziach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bezrobotny(2010-12-06)
 • no tak lepiej być bezrobotnym i nic nie robić. .. masz tupet
 • Bezrobotny - potwierdzasz tylko fakt, że zasiłki dla bezrobotnych to zmarnowane pieniądze i przyzwyczajanie ludzi do łatwizny. Po co płacić zasiłki leniom, którzy nie chcą nic robić. 1800 zł to dla ciebie mało?
 • Nie mówię że to mało, ale zależy za jaką pracę. A chodzić po ludziach, uważać na psy i kłócić się z ludźmi, którzy nie chcą wpuścić to ciężka praca i powinna być lepiej płatna a poza tym dlaczego zaraz się denerwujecie, nie napisano przecież za ile ta praca, ja tylko zapytałem sugerując przy tym aby wynagrodzenie wynosiło ciut więcej. Przepraszam jeśli kogoś uraziłem ale chyba się ze mną państwo zgadzają?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bezrobotny(2010-12-06)
 • Gdyby płacili 1800 - 2000 zł to wielu ludziom opłacałoby się wziąć urlopy bezpłatne. " Bezrobotny" chyba jesteś bez pracy bardzo krótko albo tylko tak prowokujesz. Jak na elbląskie warunki to 1800 zł to całkiem niezła kasa. A praca każda jest na swój sposób ciężka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pakula(2010-12-06)
 • jeżeli to jest dla ciebie ciężka praca, to idź poprzecucaj troszkę cegiełek na budowie przy minusowej temperaturze. .. zobaczysz jakie jest życie
 • Mimo wszystko jest to praca stresująca i dość uciążliwa. Ten, kto twierdzi inaczej nie ma zielonego pojecia o spisie i trym samym nie powinien sie palić do tej roboty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bezpartyjny(2010-12-06)
 • Nie jest to praca dla pierwszego lepszego bezrobotnego i dlatego pisałem o pieniądzach martwiąc się aby nie były za małe. Jakby tak podejść do sprawy, że bezrobotni każdej roboty się chwycą to w wielu firmach są vacaty na kierowniczych stanowiskach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pracujący(2010-12-06)
 • Ciekawe czy ten co nosi cegiełki na mrozie pali się do roboty rachmistrza, praca pracy nierówna więc po co się burzyć. A szanować należy każdego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Waldemar(2010-12-06)
 • Słuchaj no waćpan Waldemar. Do noszenia cegiełek nie potrzeba oleju w głowie, więc jeśli go nie masz, to nie zabieraj głosu i nie pchaj się między zakąskę i kieliszek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bezpartyjny(2010-12-06)
 • Ty BEZPERTYJNY----- kołku nie ciosany----- nie obrażaj ludzi co ciężko pracują, bo kiedyś CEGŁA faktycznie--morze ci spaść na ten głupi łeb
Reklama