UWAGA!

Nadal będzie radnym

Elbląg, Janusz Hajdukowski zapowiedział na sesji Rady Miejskiej, że będzie pełnił obowiązki radnego do czasu, aż tego mandatu pozbawi go prawomocny wyrok sądu
Janusz Hajdukowski zapowiedział na sesji Rady Miejskiej, że będzie pełnił obowiązki radnego do czasu, aż tego mandatu pozbawi go prawomocny wyrok sądu (fot. PS)

Janusz Hajdukowski zapowiedział na sesji Rady Miejskiej, że będzie pełnił obowiązki radnego do czasu, aż tego mandatu pozbawi go prawomocny wyrok sądu. Tymczasem wojewoda uważa, że mandat radnego już wygasł.

Sprawa ciągnie się już kilka miesięcy. Wojewoda wygasił mandat radnego, bo Janusz Hajdukowski jest prezesem Zarządu Budynków Mieszkalnych, spółki, która prowadzi działalność gospodarczą na gminnym majątku. Radny odwołał się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który przyznał rację wojewodzie. Wyrok sądu nie jest jednak prawomocny.
       Janusz Hajdukowski na czwartkowej sesji poinformował, że wystąpił do sądu o uzasadnienie wyroku i że złoży do Naczelnego Sądu Administracyjnego skargę kasacyjną. Do tego czasu będzie pełnił obowiązki radnego i przewodniczącego komisji rewizyjnej. Pozostali radni przyjęli to do wiadomości, nie przejmując się pismem od wojewody na temat wygaśnięcia mandatu radnego Hajdukowskiego, które przyszło faksem podczas trwania sesji.
      
       Zobacz materiał filmowy
      
      
GR, Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama