UWAGA!

Nagroda dla Grzegorza Nowaczyka

Elbląg, Nagroda dla Grzegorza Nowaczyka

Fundacja Krzysztof Hołowczyca „Kierowca Bezpieczny” po raz kolejny przyznała nagrody osobom i instytucjom istotnie zaangażowanym w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach Warmii i Mazur. Wśród osób wyróżnionych nagrodą „Tarcze Bezpieczeństwa” jest Grzegorz Nowaczyk.

Grzegorz Nowaczyk to jedyny elblążanin w Zarządzie Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Fundacja doceniła jego zaangażowanie i działania na rzecz rozbudowy infrastruktury drogowej w regionie.
       Uroczystość wręczenia „Tarcz Bezpieczeństwa” odbyła się w wigilię Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych (World Day of Remembrance for Road Crash Victims), od kilku lat obchodzonego z inicjatywy ONZ. Dzień ten jest wyrazem pamięci o ofiarach wypadków drogowych i ich rodzinach.
       Tragiczne statystyki sprawiają, że Polska należy do jednych z najbardziej niebezpiecznych krajów w Unii Europejskiej. Fundacja „Kierowca Bezpieczny”, jako jedna z najprężniej działających organizacji w zakresie bezpieczeństwa drogowego, prowadzi szereg działań mających na celu ograniczenie liczby wypadków drogowych.
       Zarząd Fundacji wraz z jej fundatorem Krzysztofem Hołowczycem postanowili przyznać już po raz kolejny osobom i instytucjom istotnie zaangażowanym w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach Warmii i Mazur, szczególne nagrody – „Tarcze Bezpieczeństwa”. Symboliczne statuetki są wyrazem uznania dla autorów skutecznych inicjatyw oraz zachętą do dalszej działalności w tym zakresie.
       – Rozbudowa infrastruktury drogowej na Warmii i Mazurach jest jednym z priorytetów władz regionu. Przypomnę tylko, że w grudniu 2009 r. uruchomiliśmy prawie 12,7 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 dla Elbląga oraz trzech samorządów powiatowych – braniewskiego, działdowskiego i nowomiejskiego. Wszystkie projekty otrzymały wsparcie z osi priorytetowej „Infrastruktura transportowa regionalna i lokalna”. Z tej dużej puli środków dla Elbląga zapisano ponad 6,2 mln zł na projekt przebudowy ulicy Traugutta – mówi Grzegorz Nowaczyk, nadzorujący pracę Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz Departamentu Infrastruktury i Geodezji w Zarządzie Województwa Warmińsko-Mazurskiego. – Fundacja Krzysztofa Hołowczyca robi dobrą, edukacyjną robotę, co może niebezpośrednio przekłada się na bieżące statystyki, ale z czasem może mieć wpływ na poprawę bezpieczeństwa na warmińsko-mazurskich drogach.
       Wśród nagrodzonych „Tarczą Bezpieczeństwa” są również Burmistrz Szczytna, pracownicy zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.
      
      
Monika Betcher, Urząd Marszałkowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Może kiedyś doczekamy sie nagrody dla sędziego przyczyniajacego się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach poprzez wydawanie wyrokow 2 lat wiezienia/ nie w zawieszeniu / dla kierowców prowadzących auto powyżej 2 promili.
 • Symboliczne działania to i "nagroda" symboliczna dla byłego wójta. .. .a jak tam drogi w gminie Elbląg panie były wójcie? Dalej takie beznadziejnie dziurawe jak za pańskiej kadencji?
 • pan Nowaczyk sprzedał drogi w Gronowie na przejazdówkę do hipermarketu to i nagrodę zgarnął, teraz rondo Kaliningrad na bank będzie zablokowane, a eRki i straż pożarna zamiast alternatywnego dojazdu na siódemkę przez Szafirową będą miały kolejny piękny koreczek; gratuluję panie Nowaczyk, były wójcie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zla_wrozka(2010-01-13)
 • Ale co to ma do Elbląga?
 • Nowaczyk chce być prezydentem Elbląga ha ha
 • JA JA a w gminie tak wspaniale drogi mamy ze HO HO HO To zaraz ktos powie ze Jozef Goebbels powinien dzialac w helsińskiej fundacji praw człowieka bo mial dar przekonywania
 • jak to co? tak będzie działał w mieście jak działał w gminie.
 • gratuluje, za co ta nagroda?/szczyci się że jego zasługą jest przebudowa ul Traugutta, a może powie nam jak duże bylo tam opóźnienie?? i o ile dłużej była zamknięta ulica, przez co splajtowały okoliczne sklepiki, gratulacje. .. jak nie bylo ruchu to i było bezpiecznie. .. A NAGRODĘ DAŁBYM OSOBIE KTORA STANIE NA ELBLĄSKICH RONDACH I NAUCZY LUDZI JAK NA NICHC JEZDZIC, ZE ZJEZDZAJAC Z RONDA WYPADALOBY WŁĄCZYĆ KIERUNEK TO JEST NAJCZESTSZY BŁĄD KIEROWCÓW I WTEDY JEST TO NIEBEZPIECZEŃSTWO KTÓRE NALEŻY WYELIMINOWAĆ!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  PREZIDENT(2010-01-13)
 • nowy rok i znowu nowy sezon nowaczyka:)
 • Słonina dostaje się do Narodowej Rady Rozwoju - źle bo nie zasłużył. Nowaczyk skutecznie lobbuje dla Elbląga w Olsztynie i ściąga kolejną kasę dla miasta - też źle bo za remont trwa za długo. To chyba piłka w stronę wykonawcy a nie instytucji finansującej. Doceńmy, że gość jednak się jakoś odnalazł w tym całym Zarządzie Województwa i są efekty w postaci dofinansowania. A sama nagroda to oczywiście cukierek. Nic więcej.
 • do złej wróżki: spojrz na to troche szerzej- hiparmarket jest szansa dla naszego miasta w ktorym kompletnie nic sie nie dzieje a mlodziez na zakupy jezdzi do trojmiasta, czy to nie wstyd? Nowe miejsca pracy, inwestorzy to sie liczy a jezeli rzeczywiscie sprawdza sie twoje przepowiednie to wtedy bedzie mozna pomyslec o innym rozwiazaniu tej drogi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  szeroko myslacy(2010-01-13)
 • jejeq jak ja Nie lubię Pana Nowaczyka - kiedy my społeczeństwo dostaniemy taką nagrodę że Pan Nowaczyk nie będzie w sejmiku województwa ani w żadnym innym???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  okoniowaty(2010-01-13)
Reklama