UWAGA!

Nagroda NATO Force Structure Top Soldier trafiła do Elbląga

 Elbląg, Nagroda NATO Force Structure Top Soldier trafiła do Elbląga
Fot. DWDP-W

Starszy sierżant Marcin Siedlecki, żołnierz Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny - Wschód został wyróżniony nagrodą NATO Force Structure Top Soldier. Statuetkę odebrał podczas konferencji w Münster, która odbyła się w dniach 20 - 22 września. Nagroda NATO Force Structure Top Soldier została ustanowiona w celu uhonorowania osiągnięć, profesjonalizmu i znaczącego wkładu żołnierzy w funkcjonowanie dowództw wojskowych, znajdujących się w strukturach Sojuszu Północnoatlantyckiego. Jest dedykowana oficerom młodszym oraz podoficerom.

St. sierż. Marcin Siedlecki rozpoczął służbę w Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny - Wschód w 2017 roku, na stanowisku podoficera sztabowego w Wydziale Medycznym Oddziału Logistycznego. Przez te lata zawsze był wzorem dla innych żołnierzy. Sumienny, rzeczowy, niezwykle zaangażowany w wykonywanie obowiązków służbowych – prawdziwy profesjonalista. Jego wielką pasją jest ratownictwo medyczne i te zainteresowania z powodzeniem łączy ze służbą zawodową.

Marcin Siedlecki urodził się 16 grudnia 1986 roku w Kętrzynie. W latach 2005 – 2007 uczył się w Szkole Policealnej im. Hanny Chrzanowskiej w Giżycku na kierunku Ratownictwo Medyczne. Po uzyskaniu dyplomu rozpoczął naukę w Szkole Podoficerskiej Służb Medycznych w Łodzi, którą ukończył z wyróżnieniem w 2008 roku.

Jego pierwszy przydział to stanowisko ratownika medycznego w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie. W tym czasie pracował również jako ratownik medyczny w Zespole Ratownictwa Medycznego w Żaganiu. Następnie pełnił obowiązki na stanowisku starszego ratownika medycznego w Grupie Zabezpieczenia Medycznego.

W latach 2013 – 2017 służył w batalionie logistycznym 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej na stanowisku dowódcy zespołu ewakuacyjnego – dowódcy grupy ewakuacji medycznej.

St. sierż. Marcin Siedlecki ukończył również studia I stopnia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie, uzyskując tytuł licencjata z Ratownictwa Medycznego. Studia II stopnia ukończył w Wyższej Szkole Informatyki i Ekonomii w Olsztynie na kierunku Ekonomia, specjalność – Gospodarowanie Zasobami Ludzkimi. Jest absolwentem licznych kursów związanych z ratownictwem medycznym. Brał udział w wielu ćwiczeniach międzynarodowych, m.in. „Saber Strike – 15”, „Saber Strike – 18” czy „Anakonda – 18”.

W uznaniu zasług jakie st. sierż. Marcin Siedlecki wniósł w tworzenie elbląskiego dowództwa oraz wkładu, jaki wnosi w jego codzienne funkcjonowanie, w 2020 roku został nominowany do nagrody NATO Force Structure Top Soldier i to on został laureatem tego zaszczytnego wyróżnienia.

ppłk Dariusz Guzenda, rzecznik prasowy Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny - Wschód
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Nie róbmy z szamba perfumerii.
 • a p. guzenda juz ppłk? no coz za pershing po szczeblach kariery, niedawno był ylko kpt. plecak?
 • Gratulacje dla Pana Siedleckiego bo na pewno zasługuje na takie wyróżnienie, ale czy w Elblągu nie ma żołnierza, który mógłby dostać taką nagrodę, po co kilkadziesiąt lat to wojsko w Elblągu jest skoro nagrody zgarniają żołnieże spoza garnizonu. To dowództwo to dramat zresztą co to za dowództwo bez wojsk jak nagrodę zdobywa medyk. .. dramat
 • Odpowiadając na pytanie jednego z piszących. .. .choć nie jestem żołnierzem znam to środowisko. .. .. i obserwuję bacznie te niesprawiedliwości. .. .. Odpowiadam: oczywiście że w Elblągu od lat są ludzie- żołnierze zasługujący na nagrody. Jest bardzo dużo ludzi z pasją w randze szeregowych i podoficerów którzy nie mają szansy nawet awansować a co tu mówić o nagrodach. W wojsku żadzi jeszcze stary schemat - niscy rangą nie mają prawa głosu. Nagrody i opowiadanie mądrości przysługuje kadrze z wyższym stopniem. Dla tego fajnie że choć jedna osoba została doceniona - co warte zauważenia przez NATO myślę że nie mieli na to wpływu nasi dowódcy o inaczej wystawili y do orderu swojego oficera.
 • gratulacje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  soldier(2021-09-24)
 • sami sobie przyznali po pucharku - a zaraz 13 i fajrancik i do domciu. Jeszcze 2 godzinki pampingu. Służba nie zając do poniedziałku nie ucieknie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  szeregowy jajkins(2021-09-24)
 • Ta jasne statuetki, ordery ja się ku. .a pytam ZA CO?
 • I nagrodę pieniężną w wysokości pińcet złotych, yy polskich nowych. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  darmowezjady(2021-09-24)
 • No to teraz defilada za nasze pieniądze i polowanko wieczorem dla elity.