UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Najemco, korzystaj z wyższej bonifikaty

 
Elbląg, Najemco, korzystaj z wyższej bonifikaty
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)
Reklama

Każdy najemca, kto do końca roku złoży do ZBK wniosek o wykup lokalu, będzie mógł skorzystać z wyższej bonifikaty. Od przyszłego roku bonifikata zmniejszy się o kolejne 5 punktów procentowych – przypomina Urząd Miejski.

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej od stycznia 2017 roku bonifikaty za wykup mieszkania komunalnego na własność ulegają co roku obniżeniu o 5 punktów procentowych. Wysokość bonifikat obowiązujących od 1 stycznia 2020 r. i w latach następnych została przedstawiona w poniższej tabeli. O wysokości bonifikat decyduje data złożenia wniosku o nabycie lokalu w Zarządzie Budynków Komunalnych – przypomina Urząd Miejski.

 

Wysokości udzielanych bonifikat dla wniosków złożonych w poszczególnych latach

Dla lokali znajdujących się w budynkach wielorodzinnych wybudowanych:

2019 

2020 

2021 i następne

przed rokiem 1946

80%

75%

70%

w latach 1946-1976

75%

70%

65%

w latach 1977-1996

70%

65%

60%

Dla lokali znajdujących się w budynkach jednorodzinnych

75%

70%

65%

Wysokość bonifikaty podwyższa się o 5 %, jeżeli następuje równoczesna sprzedaż wszystkich dotychczas nie wykupionych lokali mieszkalnych w danym budynku.

 

Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
 • Można powiedzieć że mieszkania darmowe, bo te kilka tysięcy zł za ok. 50 m2 to tanizna, a młodzi na dorobku muszą zaciągać kredyty na 20-30 lat by taką po- zetbetowską ruinkę kupić od „właściciela”.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  Saddiek(2019-12-04)
 • a co z użytkowaniem wieczystym? w ratuszu śpią, podobno aby się zdecydować czy opłacamy ratalnie lub całościowo to termin jest do końca tego roku, i czemu Wróblewski po cichu w listopadzie 2018 podniósł opłaty za wieczyste użytkowanie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2019-12-05)
Reklama