UWAGA!

Najlepszy policjant drogówki

Elbląg, Najlepszy policjant drogówki
(fot. KMP Elbląg)

W sobotę w Kadynach rozstrzygnięto wojewódzki etap konkursu „Policjant Ruchu Drogowego 2006”. Najlepszym w województwie okazał się sierż. szt. Mariusz Mielcarz z Olsztyna, na drugim miejscu uplasował się reprezentant naszego miasta - sierż. szt. Tomasz Krawcewicz. Trzecie miejsce zajął st. sierż. Grzegorz Skokowski z komendy w Ełku.

Dwaj pierwsi będą reprezentować województwo warmińsko-mazurskie na centralnych zawodach o tytuł „Policjanta Ruchu Drogowego 2006”, które planowane są na wrzesień.
     Wojewódzka edycja tego konkursu zorganizowana została w Elblągu po raz drugi. W trwających dwa dni zawodach zmierzyło się dziewiętnastu funkcjonariuszy z całego województwa. Rywalizowali ze sobą w pięciu konkurencjach: kierowanie ruchem drogowym, jazda sprawnościowa motocyklem i radiowozem, strzelanie, udzielanie pomocy przedmedycznej oraz znajomość prawa karnego i prawa o ruchu drogowym.
     Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe puchary, nagrody rzeczowe i pieniężne ufundowane przez komendanta wojewódzkiego policji w Olsztynie.
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • A czemu z Olsztyna, a nie z Elbląga? To Elbląg już się w ogóle nie liczy w tym województwie? 2 miejsce to upokorzenie!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Degenerat(2006-05-05)
 • Ciekawi mnie kiedy zaczną uczyć kultury policjantów. Nagminne zwracanie się przez nich do osoby starszej po imieniu jest po prostu nietaktem i wręcz chamstwem. Nie mówi się " panie Kazimierzu , czy wie pan jakie zrobił pan wykroczenie " ale " panie Kowalski i itd." Ciekawe czy taki policjant do swojego teścia albo dziadka żony mówi : "panie Janku ". Niby oczywiste ale ..... Prosze zwrócic uwage jak podaje rękę Prezydent RP - jakby wstydził sie ją wyciągnąć. Itd itd
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wojtek(2006-05-06)
 • Rzeczywiście są to słuszne uwagi. Policjant ma podchodzić do legitymowania (jakiejkolwiek interwencji) w zapiętym mundurze, obowiązkowo w czapce na głowie. Jak podaje się rękę (komukolwiek) - należy spojrzeć mu prosto w oczy i starać się być dosłownie "téte-á-téte". Policjant powinien na wstępie wyraźnie się przedstawić: z imienia i nazwiska, podając swój stopień służbowy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wych.wg.st.sznytu(2006-05-08)
 • A niewidomi moga sie witac ?? O czym wy tu piszecie ? I co jeszcze ma robic policjant ? Szczegolnie jak kontroluje nacpanych i pijanych. Panowie magistrowie powyzej - Brawo !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kontrolowany(2006-05-08)
 • ale mimo wszystko przedstawić się wypada. To przecież zwykli ludzie...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Siedemsiedem(2006-05-10)
Reklama