UWAGA!

Najlepszy w regionie, trzeci w Polsce

Mowa o Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu, który zajął III miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Szpitali w kategorii szpitali publicznych oraz otrzymał tytuł „Najlepszy Szpital Publiczny w Województwie Warmińsko – Mazurskim”.

Ranking corocznie przeprowadza Presspublica sp. z.o.o., wydawca ogólnopolskiego dziennika „Rzeczpospolita” z udziałem Gospodarstwa Pomocniczego przy Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie. Główny nacisk położony jest na zapewnienie bezpieczeństwa pacjentom i ocenę infrastruktury szpitala. Przyjęta koncepcja nawiązuje do wdrażanych obecnie na świecie, szczególnie w krajach Unii Europejskiej, systemów opartych na połączeniu sprawnego zarządzania z bezpieczeństwem i zapobieganiem zdarzeniom niepożądanym.
     Autorzy rankingu z CMJ w Krakowie podkreślają, że jedną z najważniejszych przyczyn wyższej punktacji szpitali jest poprawiająca się systematycznie sytuacja finansowa placówek medycznych „Cała setka przesuwa się w górę, to bardzo pozytywne zjawisko" – mówi Michał Bedlicki z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.
     „Coraz Trudniej znaleźć się w złotej setce, bo najlepsi w naszym rankingu zdobywają coraz więcej punktów” - Sylwia Szparkowska, „Rzeczpospolita”, 25 października 2007 r.
opr. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • to co zaczynbamy nagonke. proponuje zaczac od pana naguszewskeigo
 • Rychło w czas. .. publikacja ukazła się 25 października. ..
 • ciekawe za co??? chyba za tego gronkowca na ginekologii
 • Gratuluję. Byłem pacjentem, parę osób z rodziny było pacjentami. Grzecznie sprawnie, tak jak być powinno. A znam takich, nie tylko z Elbląga, którzy specjalnie tu się leczą w poważnych przypadkach. Dobrze, że nie był politycznym łupem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  optymista(2007-10-30)
 • Ja wam dam nagonke i oczernianie szpitala hultaje wy jedni! zamiast byc dumni to wy krytyka tak! o nie ja na to nie pozwole! skandal!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mieczylaw(2007-10-30)
 • Coś podobnego jak to się stało moj siostrzeniec od kwietnia br. nie został zdiagnozowany lecz wypisany ze szpitala pomimo pogarszającego sie stanu zdrowia z dnia na dzień. Dopiero gdy dostał się do szpitala w łodzi sterdzono na podstawie tych samych badan guza mózgu. Jest już po operacji i mamy nadzieję że bedzie dobrze, ale napewno nie dzięki Pani ordynator Neurologii naszego nagrodzonego szpitala.
 • 2 lata chodizlem po lekarzch i mwoilem ze nei moge soddac moczu i czuje bol i krew jest w moczu. zero badan, nic mi nie zrobiono, poszedlem prywatnie i okazalo sie ze kamien na woreczku zolcuiowym i na nerkach, juz po operacji jestem, i za co ta nagroda dla tego szpitala?????
 • Powiedzcie praca którego z Oddziałów wam się podoba, a które powinny się poprawić?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ciekawy(2007-10-30)
 • Niestety po urodzeniu malenstwa w nowym szpitalu niewiele może kobieta doznać ciepła i pomocy ze strony obsługi (pielęgniarki. .. .) Czyżby powodem są niskie płace czy też brak powołania do tego zawodu?. Ciekawe, czemu ta sprawa wygląda inaczej w starym szpitalu. .. .czyżby inne wynagrodzenie otrzymują pracownicy? Dzięki lepszemu sprzętowi tylko a nie ludziom którzy tam pracują kobiety decydują się na poród w nowym szpitalu! NIESTETY!
 • co za bzdury, najlepszy szpital, kto przeprowadzal te badania. Ekipa pracujacych zalatwiajaca prywatne sprawy z szpitalu, nocne dyzury gdzie, panie lekarki przymuja znajomych panow a pacjeci niech spokojnie spia po psychtropach.
 • Mam takie samo zdanie o tym szpitalu jak "MP". To skandal, aby młodego człowieka w krytycznym stanie wypisać ze szpitala i nie umieć odczytać prawidłowo wyników. Aż się boję myśleć co by było gdyby nie Łódż! Lekarze opamietajcie się. Bo nam łez brak. I skąd to III miejsce? chyba to jakaś podpucha.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zmartwiona(2007-11-02)
 • Trzecie miejsce chyba w ilosci branych lapowek!! Bydlaki!!
Reklama