UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Należało się

Czterech kolejnych rolników ma otrzymać z budżetu państwa odszkodowania za plony utracone w wyniku lipcowych ulew - orzekł sąd powołany przez starostę elbląskiego.

Ośmiu rolników - hodowców warzyw z okolic Elbląga żąda kilka milionów złotych odszkodowania. Podobnie, jak w przypadku pierwszej czwórki rolników, których sprawy starostwo rozpatrywało w ubiegłym tygodniu,
     sąd przyznał, że zalaniu pól winne były nie tylko "zbyt obfite deszcze", ale także Zarząd Melioracji.
     Odszkodowania, jakie zaproponuje im starosta będą jednak niewielką częścią żądanej sumy. Sąd działający na mocy prawa wodnego stwierdził bowiem, że odszkodowaniu podlegają tylko te zniszczone przez wodę plony, które znajdowały się na gruntach rolnych. Tymczasem ogromna większość upraw znajduje się na ziemi, która w dokumentach figuruje jako łąki.
     Rolnicy nie zgadzają się orzeczeniem i zapowiadają odwołanie się do sądu cywilnego. Ich zdaniem wina za zalanie pól leży jedynie po stronie Zarzadu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Elblągu.
     Wysokość odszkodowań, jakie starostwo zaproponuje rolnikom ma być znana w piątek. Pieniądze wypłacić będzie musiał ze swojej kasy marszałek województwa, do którego należy nadzór nad Zarządem Melioracji.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama