UWAGA!

Namawiali do głosowania

 
Elbląg, Od lewej: Irena Sokołowska, Jacek Protas, Małgorzata Kidawa - Błońska, Michał Missan, Małgorzata Adamowicz
Od lewej: Irena Sokołowska, Jacek Protas, Małgorzata Kidawa - Błońska, Michał Missan, Małgorzata Adamowicz (fot. mw)

Równo za tydzień elblążanie, a także mieszkańcy województwa i kraju będą wybierali reprezentantów do europarlamentu. Jacek Protas, który startuje z listy Koalicji Obywatelskiej, przyjechał do Elbląga, żeby rozmawiać z mieszkańcami. Towarzyszyła mu Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu.

- Kampania do Parlamentu Europejskiego jest już właściwie na ostatniej prostej. Zależy nam na tym, żeby do tych wyborów poszło jak najwięcej Polaków, żeby każdy poczuł się odpowiedzialny i dokonał dobrego wyboru - mówiła Małgorzata Kidawa – Błońska podczas spotkania z dziennikarzami.
       Jak mówiła przyjechała po to, żeby wesprzeć Jacka Protasa, kandydata do europarlamentu z okręgu obejmującego województwa warmińsko – mazurskiego oraz podlaskie. Razem z nim chodziła po ulicach Elbląga i zachęcała do głosowania 26 maja. 
       - To bardzo ważne wybory, zadecydujemy o przyszłości Polski, również naszego regionu, bowiem dzisiaj wpływ Komisji Europejskiej, Unii Europejskiej jest przemożny. To nie tylko środki europejskie, które trafiają do naszych miasta i wsi, ale i bezpieczeństwo, które gwarantuje nam 28, a w przyszłości może 27 państw Europy – mówił Jacek Protas.
       Dlaczego uważa siebie za dobrego kandydata?
       - Mam duże doświadczenie w negocjowaniu programów operacyjnych, planowaniu rozwoju. Jako marszałek, jako prezes związku województw przez lata nad tym pracowałem – mówił. - Chciałbym swoją wiedzę oraz doświadczenie spożytkować w Parlamencie Europejskim, gdzie za chwilę będą podejmowane decyzje związane z budżetem na lata 2021-2027, co dotyczy również województwa warmińsko – mazurskiego.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • "Jako marszałek miliony utopiłem bez sensu na termy i lotnisko w Szymanach. Zupełnie nie wiem po co. .. " - jakby tak powiedział to bym na niego zagłosował.
 • Jeśli kampania wyborcza jest na prostej, to czemu wygląda waszym wydaniu, jak zwichrowane koło pozbawione szprych. Na takim kole daleko się nie ujdzie. A napewno nie do PE. Na szczęście nas wszystkich.
 • Panie Protas, zresztą Jacek. .mała prośba. Osoby, które " zaśmiecają " osiedlowe skrzynki pocztowe, niech nie wciskają do tablic informacyjnych SM Zakrzewa Pańskich ulotek. To nie jest miejsca dla nich, nigdy nie było i pewnie nie będzie zgody na taką " reklamę " ze strony SM. Proszę o trochę umiaru w agitacji, w poszanowaniem porządku i spółdzielczej własności z ich strony. Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  52
  5
  pampi-ZAWADA(2019-05-19)
 • PO jest obrzydliwe choćby pod jednym względem, "skarży" na Polskę Niemcom??!! To nie są nasi przyjaciele Polscy Obywatele.. gdzie Wasz honor!!
 • Ci ludzie kompletnie nie ogarniają, że w Elblągu propaganda typu "kasa dla warmińsko-mazurskiego" nie działa, bo potem te pieniądze są wywalane w błoto na buble typu tramwaje w Olsztynie czy jakieś lotnisko w Szymanach. Poza tym pomimo tej wielkiej zapomogi przez 20 lat, szuwarowo-bagienne nie tylko nie zmniejszyło dystansu do reszty, ale zostało wyprzedzone przez resztę ściany wschodniej. A wystarczyło umieścić Elbląg w Pomorskiem (jak życzyli sobie tego mieszkańcy), i zapomoga nie byłaby aż tak potrzebna - to województwo rozwija się 10x lepiej bez środków UE.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  51
  4
  laskipaa(2019-05-19)
 • Sęk w tym, że mieszkańcy nie chcą z wami rozmawiać.
 • Nie głosujemy na Koalicję Europejską nie dla oszustów i donosicieli.
 • Przed wyborami koniecznie należy przeczytać książkę pt. Niebezpieczne związki Do, nal. da Tu, sk. a. Wpiszw Google "KLD finansowanie" z tego powstało płeo
 • Jako mieszkancy Elbląga nie życzymy sobie by nie Elblążanin szukał POparcia w Elblągu. Dosyć zasmiecania miasta -skrzynek jego ulotkami, mieszka w lidzbarku tam niech szuka poparcia i tam niech zasmieca ulotkami. Kiedy zostanie naprawiona ściana po jego poprzednim banerze który wisiał. olsztyniaki i szymany niech J. P. poprą.
 • Niech dalej finansuje was rząd niemiecki w Polsce jesteście SKOŃCZENI
 • co żeś zrobił dla Elblaga -NIC!!!!!
 • Zagłosujcie na mnie a obiecuję wam że będę dobrze zarabiał.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  43
  3
  bynio199(2019-05-19)
Reklama