UWAGA!

Naprawili tory po pożarze (aktualizacja)

 Elbląg, Naprawili tory po pożarze (aktualizacja)
fot.Michał Skroboszewski

Ruch pociągów między Elblągiem a Bogaczewem został w pełni przywrócony. W poniedziałek w nocy zakończyła się naprawa drugiego z torów. Zobacz, jak wygląda teren po czwartkowym pożarze w Gronowie Górnym.

Do naszej redakcji napisał jeden z Czytelników, Bolesław Czechowski, krytykując politykę informacyjną PKP na czas awarii.

- W czwartek odwoziłem córkę na dworzec PKP Elbląg na pociąg relacji Olsztyn-Szczecin o godz. 15.05. Byliśmy na peronie II o godz. 14.45. Córka kupiła bilet do Poznania z przesiadka w Tczewie odpowiednio wcześniej (2-3 dni) online. Około godz. 14.58 jakaś pani z peronu I mówi do pasażerów z początku peronu II że trzeba iść na pętlę autobusową, bo tam będzie autobus zastępczy jadący z Olsztyna do Malborka i dalej pociągami PKP. Na to nałożył się kompletnie niezrozumiały komunikat przez megafony. Szczęście, że podeszliśmy bliżej, bo byśmy nic nie wiedzieli. Pani łaskawie zaprowadziła nas na pętlę, gdzie zostawiła nas na pastwę losu. Potem okazało się, że kierowca gdzieś utknął kolo Bogaczewa, więc córka w sumie pojechała pociągiem REGIO , który przyjechał z Malborka i wracał z powrotem. Więc musiała jechać pociągiem późniejszym, o ile będą miejscówki – napisał do nas Czytelnik.

PKP PLK informuje, że ruch pociągów między Elblągiem a Bogaczewem jest nadal wstrzymany z powodu uszkodzenia na odcinku około 200 metrów szyn na obu torach oraz trakcji.

- W czwartek około godz. 19, za zgodą straży pożarnej, rozpoczęto naprawę sieci trakcyjnej nad jednym torem. Wymienionych zostanie 200 metrów sieci uszkodzonej przez pożar obok linii kolejowej pod Elblągiem. Służby pracowały także nocą, by jak najszybciej przywrócić kursowanie pociągów między Elblągiem a Bogaczewem. Naprawa pierwszego toru przewidywana jest w czwartek i piątek. Nad drugim torem naprawa sieci ze względu na zakres zniszczeń zajmie kilka dni – informuje Martyn Janduła z biura prasowego PKP PLK. - Utrzymane są zmiany w kursowaniu pociągów jadących przez stację Elbląg m.in. w kierunku Olsztyna, Trójmiasta, Szczecina i Malborka. Pociągi dalekobieżne PKP Intercity kierowane są zmienioną trasą przez Iławę. Przewoźnik regionalny PolRegio wprowadził zastępczą komunikację autobusową na odcinku Elbląg – Bogaczewo. Podróżni o zmianach są informowani na stacjach i przystankach oraz w pociągach – dodaje.

 

Aktualizacja z godziny 10:50. PKP częściowo przywróciły ruch na trasie Elbląg -Bogaczewo. Wymieniono 200 metrów sieci trakcyjnej uszkodzonej przez czwartkowy pożar. Pociągi relacji Trójmiasto - Olsztyn ponownie kursują przez Elbląg.

"Na drugim torze naprawa ze względu na zakres uszkodzeń planowana jest do początku przyszłego tygodnia. Przywrócenie rozkładowego rozkładu jazdy powinno nastąpić rano w poniedziałek. Służby dziś od rana przystąpiły już do wymiany 60 metrów torów, które wskutek wysokich temperatur zostały zdeformowane. Następny pociąg sieciowy wymieni ok. 300 metrów sieci trakcyjnej" - poinformowały PKP PLK w komunikacie prasowym.

 

Aktualizacja z poniedziałku, 22 listopada: W poniedziałek godz. 0:20 przywrócony został ruch pociągów po drugim torze na trasie Elbląg – Bogaczewo. - Służby techniczne i dwa pociągi sieciowe, nieustannie pracowały od czwartku, aby jak najszybciej przywrócić rozkładową jazdę pociągów. W obu torach wymieniono łącznie 60 metrów szyn, które wskutek wysokich temperatur zostały zdeformowane, oraz ok. 500 metrów sieci trakcyjne - informuje Martyn Janduła z biura prasowego PKP PLK

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Patalas z Jadźką lepiej naprawili by te tory.
 • w Japonii kara smierci za takie cos. i dobranoc
 • Historia Pana Bolesława jest wzruszająca, może powinien do PKP wystąpić o odszkodowanie ? I wystąpić w odcinku "Trudne sprawy razem z córką jak wróci.
 • PKP powinno zapewnić Bolesławowi i córce opiekę psychiatry
 • to nie jest śmieszne, dobrze że my z dzieckiem jechaliśmy do szpitala przed tym pożarem, a jakbyś ty musiał jechać do szpitala z dzieckiem ? więc przestan pisać głupoty
 • Tory były złe i wagon też był zły.
 • Jak z Pana Bolka taki dobry tata to mógł już córkę odwieźć samochodem do tego Malborka i nie byłoby problemu. Poza tym wczoraj już od wczesnego poranka wszyscy pisali i mówili o tym pożarze, a także o tym że pociągi nie jeżdżą i jest komunikacja zastępcza. Także Panie Bolek nie bij Pan piany ze swojej niewiedzy. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27
  11
  Maszynista(2021-11-19)
 • RobertKoliński Zaraz, zaraz - skoro kapitalista zawinił i trakcję kolejową zniszczył, to dlaczego teraz społeczeństwo ma płacić za nieudolność, samowolę i sobiepaństwo nadzianego dewastatora środowiska i majątku publicznego, nie rozumiem? Przecież ci wszyscy wyzyskiwacze nie dość, że prawie nie płacą tu podatków, tylko żerują na różnych Tarczach Antykryzysowych i inszych zaPOmogach, to teraz jeszcze infrastrukturę zepsuli i nie pokryją kosztów jej naprawy z publicznego?! Przecież to czysta neoliberalna roszczeniowość jest i pasożytnictwo złodziejskiej oligarchii, nie tak? #TaxTheRich! 🚩 #oligarchia, #roszczeniowcy, #libki, #rak Hashtagi: #TaxTheRich, #PodatekProgresywny, #RasaPanow, #wyzysk
 • Chyba żyjemy w czasach, gdzie są sami analfabeci, a wymiana informacji w ogóle nie istnieje. W dniu wczorajszym od wczesnych godzin rannych była pełna informacja o pożarze. Wśród nich była wiadomość o utrudnieniach w ruchu kolejowym. Każdy planujący w tym czasie podróż pociągiem mógł i powinien przed jej rozpoczęciem dowiedzieć się o organizacji ruchu kolejowego. Wbrew temu co się sądzi o niedoskonałościach polskiego kolejnictwa, akurat w takich przypadkach stają na wysokości zadania. W tym dniu też musiałem udać się pociągiem, na szczęście tylko do Gdyni i mogę stwierdzić, że w tym czasie kolejarze informowali o zmianach w podróży.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  4
  Lech Qlejorz.(2021-11-19)
 • @RobertKoliński - A Ciebie urodziła Twoja matka a to my musimy Ciebie oglądać i czytać. W jednym i w drugim przypadku to nieszczęśliwy wypadek.
 • @RobertKoliński - Dostanie kolejną dotację z Twojej marksistowskiej Unii
 • Jechałem rannym pociągiem 5.27 do Olsztyna jeszcze mało osób wiedziało o pożarze, podstawiono autobus zastępczy ale gdyby nie konduktorka która czekała razem z nami to nikt by nic nie wiedzial, bo komunikaty niezrozumiałe kompletnie(czwartek)ten pan niech pójdzie na jakiś kurs dykcji, nagłośnienie też zostawia dużo do życzenia. Najlepiej założyć syntezstor mowy jak na większych stacjach i po problemie.
Reklama