UWAGA!

Nareszcie weekend...Tym razem już od czwartku!

Elbląg, Nareszcie weekend...Tym razem już od czwartku!

Każdy z nas czekał na to pięć...tfu! Trzy dłuuuugie dni robocze! I nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu.

Słonecznie, ale chłodno - tak to będzie wyglądało przez najbliższe dni. Ale co tam, pogoda nie pogoda, ważne, że wolne.
       Majówkę rozpoczynamy na Bulwarze Zygmunta Augusta - to właśnie tego dnia mija dziesięć lat od kiedy wstąpiliśmy do Unii. Koncerty, konkursy, występy, mnóstwo gier i zabaw edukacyjnych – taki jest plan Centrum Spotkań Europejskich Światowid na czwartkowe święto. Piknik uroczyście zainauguruje premier Donald Tusk. Start o godz. 10.
       Natomiast Ci, którzy chcą pogłówkować mogą to zrobić pod Ratuszem Staromiejskim - o godz. 10 zaczyna się turniej szachów szybkich, który organizuje klub szachowy "Start".
       Następnego dnia kontynuacja świąt państwowych. 2 maja to święto flagi, obchodzimy je od dziesięciu lat. Każdy, kto chce je uczcić o godz. 11 może się zjawić pod Urzędem Miejskim i ponieść ogromną, 50-metrową flagę.
       A wieczorem w pubie Sąsiedzi potężna dawka mocnego brzmienia, czyli progressive, thrash i heavy metal. Start o godz. 20.
       Natomiast 3 maja, podczas święta narodowego, odbędzie się inscenizacja historyczna, msza święta i koncert Orkiestry Wojsk Lądowych. Start o godz. 14.30 pod Bramą Targową.
       Fundacja Dlaczego Pomagam i CS Galeria EL 3-4 maja zaprasza wszystkich elblążan na przyDOMową Majówkę, która odbędzie się przy Domu Pasożyta (osiedle przy Władysława IV). Będzie grill, wystawa, warsztaty capoeiry czy warsztaty artystyczne.
       Weekend kończy się miłym, mocno jazzowym akcentem. W elbląskim klubie Mjazzga zagra Piotr Lemanczyk Quartet North. Początek o godz. 20.15.
      
       Wiecie o jakieś wartościowej czy ciekawej imprezie, macie nietypowy pomysł na weekend? Piszcie, czekamy na wasze komentarze.
      
      
      
Redakcja portEl.pl życzy Czytelnikom dobrze spędzonego, dłuuuugiego weekendu. 

      
      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Największą wadą takich " przedłużanych" weekendów jest to, że ile by tych dni wolnych nie było - zawsze długie weekendy kończą się za szybko. .. UDANEGO WYPOCZYNKU ŻYCZĘ WSZYSTKIM :)
Reklama