UWAGA!

Nasze drzewko wciąż błyszczy

 Elbląg, Ci uczniowie z SP 21 już mają swoje odblaski. Przyjdź i rozbierz z nami choinkę!
Ci uczniowie z SP 21 już mają swoje odblaski. Przyjdź i rozbierz z nami choinkę! (fot. AD)

Na chętnych nadal czekają w naszej redakcji odblaski. Na małych i dużych. Na wszystkich, którzy chcą być widoczni na drodze nie tylko od święta. Zapraszamy dziś (18 grudnia) do godz. 16.30 lub jutro (19 grudnia) od godz. 9 - rozbierz z nami choinkę!

Akcja Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, do której przyłączyła się Elbląska Gazeta Internetowa portEl, ma poprawić bezpieczeństwo pieszych poruszających się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. A skoro za pasem święta to i ubieranie choinki. My naszą ubraliśmy w odblaski, które czytelnicy mogli odbierać dziś (18 grudnia) od południa w redakcji przy 1 Maja 1 C. Po to, by byli widoczni na drodze, nie tylko od święta.
       - Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze - mówi podkom. Tomasz Krawcewicz, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. - Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.
       Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem dopiero z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza,

  Elbląg, Duzi też mogą sięgnąć po odblaski z naszej choinki
Duzi też mogą sięgnąć po odblaski z naszej choinki (fot. AD)

mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości… 150 metrów! Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.
       Odblaski będzie można odbierać w prezencie także jutro (19 grudnia) w redakcji Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl. Podobne choinki "do rozebrania" stanęły także w komisariacie policji w Pasłęku oraz w referatach dzielnicowych w Tolkmicku i w Gronowie Elbląskim.
      
       Zielone drzewka na akcję „Rozbierz z nami choinkę” przekazało Nadleśnictwo Elbląg, natomiast odblaski m.in. Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl.

      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama