UWAGA!

Nauczka nie pomogła. Zapłaci 10 tys. złotych i grozi mu odsiadka

Elbląg, Nauczka nie pomogła. Zapłaci 10 tys. złotych i grozi mu odsiadka
fot. policja

Kontrola, jaką przeprowadzili wczoraj (12 listopada) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, pozwoliła na wyeliminowanie z ruchu pijanego kierującego. Mężczyzna kierujący osobowym renault miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za swój czyn przed sądem.

Kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz grzywna za niestosowanie się do orzeczenia sądu może grozić 37-latkowi zatrzymanemu przez policjantów. Mężczyzna został zatrzymany przy ul. Łęczyckiej, gdy kierował renault espace. Nie posiadał prawa jazdy, ponieważ zostało mu ono wcześniej zatrzymane. Do 2023 roku ma on zasądzony zakaz kierowania wszelkimi pojazdami. Policjanci wyczuwając od niego zapach alkoholu sprawdzili jego trzeźwość alkotestem. Wynik badania to 1,7 promila alkoholu w organizmie. Jego auto zostało odholowane na policyjny parking. Teraz mężczyzna ponownie stanie przed sądem. Oprócz kary w tym przypadku do 5 lat pozbawienia wolności i grzywny.

Mężczyzna będzie musiał zapłacić także 10 tysięcy złotych. Takie bowiem świadczenie zawarte jest w kodeksie karnym a dokładnie w art. 39 katalog środków karnych pkt 7. Świadczenie jest na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych, a w razie skazania sprawcy za przestępstwo określone w art. 178a prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego § 4 co najmniej 10 tys. złotych, do wysokości określonej w § 1.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama