UWAGA!

Nauczycielski sprzeciw

13 lutego przed parlamentem pojawią się nauczyciele z całego kraju. Będą protestować m.in. przeciwko zamrożeniu płac. Wśród nich będą także nauczyciele z Elbląga.

Według obliczeń Związku Nauczycielstwa Polskiego nauczyciele stracą na decyzji władz od 65 zł (tyle straci nauczyciel, który dopiero rozpoczął pracę) po 660 zł (nauczyciel dyplomowany).
     - Protestujemy jednak nie tylko przeciw zamrożeniu płac - mówi Marian Peters, wiceprzewodniczący zarządu regionu warmińsko - mazurskiego ZNP. - W ubiegłym roku przeznaczone w budżecie państwa środki na oświatę były najniższe od 12 lat. Teraz tnie się je o kolejne 10 miliardów. To się musi odbić na poziomie kształcenia. Sytuacja i bez tego jest bardzo trudna.
     Do 13 lutego protesty nauczycieli ograniczą się do rozmów z posłami i senatorami regionu. ZNP rozważa jednak wejście w spór zbiorowy z rządem. Decyzje zapadną również 13 lutego.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Płaca nauczyciela na obecnym poziomie uwłacza godności wykształconego obywatela . Jeżeli obecny rząd szukał będzie oczczędności w oświacie to w przyszłości zdolni pedagodzy i nauczyciele zmuszeni będą pomyśleć o innych źródłach utrzymania rodziny , a także sposobach realizowania swoich ambicji i marzeń.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  frustrat(2002-01-23)
 • Zdolni pedagodzy i nauczyciele? Są jeszcze tacy w szkołach? Odnoszę wrażenie, że już dawno odeszli do przemysłu. Są i tacy nauczyciele w Elblągu co na L4 sprzedają hurtowo alkohol. Stać ich po rozbiciu jednego auta kupić sobie na drugi dzień nowe. Co robią w szkole? Jak to co, wszak to ich pierwszy etat (ZUS :-) ). Takie to elbląskie orły!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Drzazga(2002-01-23)
 • Za mało im płacimy? Z tego co robią z naszymi dziećmi to myślę, że za dużo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Karol Jabłoński(2002-01-23)
 • Za mało zarabiają? Za 18 godzin tygodniowo? Pracują AŻ 3,8 godziny lekcyjnej dziennie! Jak im tak źle, to dlaczego nie idą na bezrobocie? Z 17.000 elbląskich bezrobotnych znajdzie się kilkoro co ich chętnioe zastąpi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  emerytowany nauczyciel(2002-01-23)
 • Czego uczą w naszych szkołach? Ziemię zrobiono 6.000 lat temu a w jej wnętrzu 350 milionów lat temu powstał węgiel kamienny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ania IVb SP 12(2002-01-23)
 • W gimnazjum Aniu się dowiesz, że: ...przystąpiono do uczynienia 2 źródeł światła, dziennego - Słońca i nocnego - Księżyca. Księżyc jest źródłem światła! Takich to mamy nauczycieli. Kosmicznych!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Tadek z gimnazium(2002-01-23)
 • Nie bedziemy mieli dobrych szkol, dopuki nie zostana sprywatyzowane.
 • Dlaczego nauczyciele się buntują? Kabze chcą sobie naszymi podatkami nabić! Mój syn poinformował mnie, że pani w szkole oznajmiła im (dzieciom w klasie - notatka w zeszycie), że Adam żył 930 lat! Set żył 920, Enosz 905, Kenan 909, Mahalalel 895, Jared 962, Henoch 430 a Metuszelach żył 969 lat! Dziewięćset sześćdziesiąt dziewięć lat! Może nauczyciele są tak długowieczni - niech się nie martwią, za 500 lat przyjdą dla nich lepsze czasy!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  40latek(2002-01-23)
 • Jak sprywatyzujemy szkoły to dopiuero będziemy doić rodziców.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Biedny nauczyciel(2002-01-23)
 • Nauczyciele to ludzie obłożeni klątwą!!! "Obyś uczył obce dzieci" ! Dlaczego nie wezną się za inną robotę skoro im źle? Alkoholicy, rozwodnicy... śmietanka... ale kwaśna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rodzic 3 dzieci w wieku szkoln(2002-01-23)
 • czy mieliscie w szkole madrych nauczycieli?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ernest(2002-01-23)
 • Jakim prawem nauczyciele żą się na swoje zabobki?! 14 godzin pracy w liceum, 18 w podstawówce, wolne soboty i niedziele, wolne święta, ferie, wakacje, rekolekcje, Dzień nauczyciela, Dzień Dziecka itd, itd, a przy tym jaka "odpowiedzialność"- zawsze można powiedzieć, że dzieci są trudne i rozwydrzone no i oczywiście mało zdolne. Proszę porówna płacę w szkolnictwie z płacą pielęgniarki, która musi pracowac w dzień i w nocy, w święta i w trudnych(bo niejednokrotnie nieprzyjemnych warunkach)
Reklama