UWAGA!

Nauka nie zna granic

Elbląg, Nauka nie zna granic

W Elblągu zainaugurował pierwszy rok akademicki zamiejscowy oddział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego.

Na I rok pięcioletnich studiów na kierunku administracji kształcić się będzie 40 studentów, natomiast na dwuletnich studiach uzupełniających – 93 osoby. Wszystkie ćwiczenia i wykłady prowadzone będą w Elblągu. Studenci nie będą musieli jeździć do Olsztyna. W Elblągu również odbywać się będą wszystkie egzaminy, łącznie z magisterskim.
     - Inauguracja ma charakter poniekąd historyczny. Jako uniwersytet wpisujemy się w panoramę naukową Elbląga. To zasłużona nobilitacja - mówiła podczas uroczystej inauguracji Kazimiera Atamańczuk, dyrektor oddziału zamiejscowego.
     Do Elbląga przybyli też prodziekani Wydziału Prawa i Administracji UWM.
     - Chciałbym zapewnić, że nie przychodzimy tu jako ekspozytura władz wojewódzkich. My tylko chcemy uczyć i kształcić elblążan ponad jakimikolwiek podziałami. Nauka bowiem nie zna granic - mówił prof. Roman Przybyszewski, prodziekan od spraw studenckich.
     Wydział Prawa i Administracji UWM kształci obecnie 5.700 studentów na dwóch kierunkach. Organizuje też studia podyplomowe m.in. na kierunkach: prawo zamówień publicznych, prawo administracyjne i samorządowe czy prawo podatkowe.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Kolejny kierunek kształcący bezrobotnych.Ciekawe ile kosztuje czesne.
 • chyba że są to granice niekopetencji :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Prusak(2003-10-13)
 • 2200 zł!!!! - kosztuje czesne
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  studentka(2003-10-13)
 • To idz do Janskiego, zaplacisz mniej i na pewno zdasz!!!
 • Jański to beznadziejna uczelnia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  była studentka Jańskiego(2003-10-13)
 • Odczepcie sie od Janskiego .to taka sama uczelnia jak pozostale.Kazda bierze duzy szmal i jednakowo uczy.
 • w janskim należy płacićm a wykładowcy i tak ci wszystko zaliczą - bo tylko rozchodzi się o pieniądze a nie o wiedzę . Kto ma forsę to i ma wykształcenie , a kto nie ma to do śmietni ów - do ....
 • Zgadza sie wyludzanie pieniedzy...Zapelnila sie luka mgr...w naszym miescie.
 • Może nie jest to rewelacyna uczelnia, ale przynajmniej będziecie mieć dyplom państwowej uczelni, a nie jakiejś prywatnej po której żaden pracodawca nie będzie z Tobą chciał gadać;-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pani mgr(2003-10-15)
 • Nowe mniejsca pracy dla "naukowców " z podrzędnego uniwersytetu za pieniądze naiwnych, liczących na pracę po studiach.Pytanie- czy absolwenci, kończąc studia będą znali choc jeden specjalistyczny język obcy/prawniczy, biznesowy/? Przecież za niecały rok będziemy w Unii, jak ta szeroka rzesza prawników i administratorów odnajdzie się w nowej rzeczywistości?Czym będzie zarządzać i administrować? Czy ktokolwiek robił bilans potrzeb rynku elbląskiego dla tych zawodów? Już obecnie absolwenci prawa, administracji, marketingu i zarządzania, zawodów inżynierskich w znacznej części są bezrobotnymi lub podejmują prace na poziomie wykształcenia zawodowego /często nawet nie średniego/. W sytuacji młodych ludzi korzystniejsze jest nauczenie się konkretnego zawodu,pozwalającego na świadczenie usług /niekoniecznie na poziomie wyższym/, opanowanie języka obcego/niemiecki, angielski, francuski, włoski, hiszpański/ i emigracja.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zorientowany(2003-10-17)
Reklama